Brabus 6.0 Biturbo iBusiness má 850 koní a přepychový interiér

                   

Jak čtete nadpis a podtitulek, tak asi tak nějak by mohla znít velmi krátká konverzace mezi uspěchaným manažerem, který stojí ve tři hodiny odpoledne na Staroměstském náměstí a ve čtyři potřebuje být na Stodolní a technikem z německé tuningové firmy Brabus. Samozřejmě, že vše je s nadsázkou a za předpokladu, nulového provozu a žádných dopravních předpisů.

Pointa je v tom, že Brabus, o kterém je tu zmínka, se umí rozjet až na 350 km/h. Řeč je tu o stroji, který nese název Brabus 850 6.0 Biturbo iBusiness. Ti, kdo jsou v automobilovém světě zběhlejší, už z názvu pochytí celou řadu zajímavých čísel. Také je dobré zmínit, žefirma Brabus výhradně předělává vozy značky Mercedes – Benz. Nositel, výše zmíněného názvu, však není postaven na základu ledajakého mercedesu. Za svůj základ si nevybral nic jiného než S 63 AMG, který je už sám o sobě působivým strojem. Tak se pojďme vrhnout na základní údaje.

S 63 AMG se v základu chlubí pětiapůllitrovým osmiválcem. S tím se však lidé od Brabusu odmítli spokojit a tak se rozhodli, že agregát převrtají na objem 5,9 l. Společně se změnou objemu se obměnila i dvě turbodmychadla. Co se dalších změn týče, tak jde hlavně o kované písty, vačkové hřídele, větší airbox, upravenou elektroniku a nerezový sportovní výfuk.

Tím se dostáváme k prvnímu číslu z názvu a tím je 850. Číslovka stojí pro označení počtu koní a k tomu prostě není co dodat. S takovým výkonem jde ruku v ruce točivý moment 1 150Nm. A tohle všechno znamená, že pokud se budete potřebovat vyšvihnout rychle na 100 km/h za hodinu, tak z klidu to zvládnete za 3,5 s. A co se maximální rychlosti týče, ta už byla zmíněna a jde o oněch tři sta padesát kilometrů za hodinu.

Vzhledové úpravy se dotkly hlavně nárazníků, které jsou sportovní, ale stále decentní. Dále se jedná o karbonové výdechy v blatnících, zadní difuzor a jednadvacetipalcová kola. Další velmi silnou stránkou je samozřejmě interiér. Ten je zasvěcen hlavně značce Apple a tak má posádka k dispozici přístroje, jako iPad, iPod, Mac. Dále se vnitřek automobilu pyšní TFT displejem 15,2‘‘ a samozřejmě wifi. Ale na iPadu zřejmě sedět nebudete a tak se ptáte na zbytek interiéru. Dostane se vám odpovědi, jako je luxusní hnědá a béžová kůže a alcantara. Dalším detailem je zadní středová konzole, která je celá přepracovaná.

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jak vypadá jedna z nejděsivějších atomovek v hojném ruském arzenálu: balistická raketa Satan (R-36M) připomíná světu, čeho se bát
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz.cz
adbz.cz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění