Británie skutečně zakáže spalovací auta. Zákon má platit v roce 2032

                   

Mluvilo se o tom, některé státy to skutečně navrhovali, jiné o tom uvažovali a nyní je to opravdu tady. Řeč je o zákazu spalovacích motorů v některých zemích. A podle všeho to vypadá, že tím prvním státem má být Velká Británie. Alespoň podle toho, jaké aktuální změny britský ministr dopravy představil. A nutno říci, že jsou skutečně celkem radikální.

Přísnější návrh, než původní

Nutno říci, že Velká Británie se zákazem spalovacích motorů zabývala již v minulosti. To došlo k návrhu, že by měl být zlomovým rokem ten s číslem 2040. Nakonec došlo k tomu, že původní návrh byl ještě o kousek zpřísněný a posunutý o pět let. Tím zlomovým rokem nemá být 2040, ale už rok 2035. To by měl být zákaz spalovacích motorů plně v platnosti.

Týká se také hybridních aut

Zajímavé je na plánech Velké Británie také to, že by se samotný zákaz spalovacích motorů netýkal jenom klasického benzínu, nebo nafty. Mluví se totiž přímo i o tom, že by se měl týkat také hybridních automobilů. Ty sice již využívají elektromotor a akumulátor, ale i ony mají pod kapotou spalovací motor. A pokud jde o jejich znečištění, tak jsou sice čistší než klasické spalováky, ale emise oproti čistým elektromobilům mají a tak budou zakázána i tato auta.

Zvýšení zájmu o elektřinu

Podle Velké Británie je oznámení takového zákazu už samo o sobě celkem dobrou motivací k tomu, aby občané začali přemýšlet do budoucna a aby zvážili, jaké auto pro ně bude nejlepší. Nutné říci, že Britové elektřinu zase až tak neodsuzují, protože podle statistik počet prodaných elektromobilů v některých měsících přesahuje deset procent, což rozhodně není úplně málo. Zájmu se v současné době těší také hybridní vozidla, která jsou oproti běžným přece jenom ekologičtější a zároveň u nich není snížena jejich celková praktičnost – tedy pokud mluvíme o dojezdu a možnosti snadného načerpání paliva.

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články