Britové vybrali vozy, se kterými je i jízda ve městě velmi úsporná

                   

Když se řekne auto do města, mělo by jít o dopravní prostředek, který bude splňovat hned několik parametrů. Mělo by být spíše menší, abychom se s ním mohli proplétat úzkými uličkami, i s ním dobře zaparkovat. A mělo by být také úsporné, jelikož jízda po městě je jak známo spojována s vyšší spotřebou.

Jaká auta jsou na tom z hlediska těchto parametrů nejlépe? Na to odpověděli britští odborníci z What Car? a přinášejí ucelený přehled.

Volkswagen up! 1,0

Známý malý městský automobil, který sice vypadá malý, ale uvnitř je celkem dost místa pro všechny pasažéry. Pod kapotou tohoto vozu se nachází litrový motor s výkonem 75 koní. Výkon do města plně dostačuje, a pokud jde o spotřebu, tak činí podle britských dat pouze 4,91 litrů na sto kilometrů. Velmi slušná hodnota při popojíždění ve městech.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Kia Niro 1.6 GDI Hybrid

Auto do města nemusí být nutně žádný prcek. Kia Niro 1.6 GDI Hybrid to jenom potvrzuje. Auto tak výrazně vyniká praktičností, jelikož do něho naložíte více, než jenom jeden nákup. Hybridní pohonné ústrojí nabízí výkon slušných 141 koní, což znamená zrychlení na stovku za 11,4 sekundy a maximálku 162 kilometrů v hodině. A jak je to se spotřebou? Ve městě se dá jezdit za slušných 4,8 litrů na sto.

Renault Kadjar 1.5 dCi 110

Ani tento model není úplně malý, což sice může být nevýhoda při parkování, ale velké plus při transportu osob a zavazadel. Pod kapotou má toto francouzské SUV motor s výkonem 115 koní, které se hodí nejenom ve městě, ale i mimo něj. Velkým kladem je podle odborníků z What Car? právě spotřeba auta, která je jenom 4,7 litrů na sto ujetých kilometrů.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Suzuki Ignis 1,2

Designově Suzuki Ignis 1,2 rozhodně nijak výrazně nevybočuje a vypadá spíše obyčejněji. O to zajímavější to však je po otevření dveří, protože auto nabídne překvapivě velký vnitřní prostor. Jak pro pasažéry, tak i pro zavazadla. Pod kapotou je motor o objemu 1,2 litrů nabízející výkon rovných 90 koní. A kolik si tato motorizace vezme? Podle britských dat jenom 4,65 litrů na sto kilometrů. Do města ideální.

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články