Bruslaři na in-linech porušili pravidla a ještě vyjeli na řidičku. Kvůli této aroganci se pak nesnášíme: Video

Setkat se s in-line bruslaři na kruhovém objezdu vyžaduje toleranci a ohleduplnost na obou stranách. Pokud něco z toho chybí, je na problém zaděláno.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Další video ze série „Ukaž svůj nejvyšší level netolerance a já ti řeknu, jakým jsi člověkem“ je opět tady. Krátké, ale o to víc o nás vypovídající. O tom, jak se dokážeme navzájem osočovat a urážet, jakkoli pravda nemusí být vůbec na naší straně. Jenže možná to je nakonec všechno naopak. Ve videu totiž není úplně všechno vidět a jeden okamžik může být sporným a mohl by ve finále otočit případný význam videa zcela na opačnou stranu. Tak se na ty vrcholové bruslaře s drsnou vyřídilkou pojďme společně podívat.

Zpočátku nevinně vypadající situace skončila kolizí

Incident začal v podstatě nevinně, jak už to u podobných záležitostí bývá. U auta s kamerou sledujeme, jak přijíždí na kruhový objezd, na který zprava přijíždí skupina in-line bruslařů. Jedou koordinovaně, jsou oblečení v reflexních vestách, a pokud můžeme soudit dle sportovních postav a vybavení, mohlo jít klidně o tréninky nějakého sportovního bruslařského týmu, stejně jako třeba běžkařů – ti všichni in-line brusle využívají pro zlepšování výkonnosti.

iZdroj fotografie: Se souhlasem STOP CHAM

Kolize nastala v momentě, kdy se všichni setkali v úrovni kruhového objezdu. Na videu není přesně vidět, k čemu tam došlo, ale dá se předpokládat, že paní „zavadila“ o některého z bruslařů či bruslařek. V Polsku, kde se událost stala, platí v tomto směru stejné předpisy jako u nás, přednost má tedy vozidlo jedoucí po kruhovém objezdu a přijíždějící čeká a dává vozidlu po své levé ruce přednost. Tolik dikce dopravních předpisů. Na druhou stranu, ruku na srdce, co byste udělali vy, kdybyste viděli skupinu in-line bruslařů, se kterou si s největší pravděpodobností v následující vteřině „zkřížíte cestu“?

Co kdyby na obou stranách bylo více pochopení pro toho druhého?

Ano, můžeme lamentovat, že na té silnici nemají co dělat, že nemají status ani chodce, ani cyklisty, určitě ale musí respektovat zákony jako každý jiný a při vjíždění na kruhový objezd dát přednost vozidlům, která se na něm nacházejí. Tečka. Nicméně, ruku na srdce. Co uděláte, když budete v podobné situaci právě vy? In-line brusle nemají kotoučové brzdy, zastavit pochopitelně mohou, ale tihle jezdci evidentně čekali, že jim někdo dá přednost. Což se tedy nestalo.

Jako to vidíte vy? Na čí straně je chyba? Nepomohlo by přibrzdit auto na jedné straně a pustit je před sebe, když jsou násobně více zranitelnější než já? A nepomohlo by více respektovat dopravní předpisy, když už se tedy pouštím na silnici, na straně druhé? Napište nám svůj názor do diskuse pod článkem, děkujeme!

Dali byste bruslařům přednost, nebo nedali?

Zdroj: STOP CHAM
Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rychlost produkce hypersonických raket Kinžal je žalostně nízká, a ke všemu je americký Patriot „ztrapnil“, jak nejlépe mohl
Události247.cz
Události247.cz
Na opravu auta si lidé počkají: Servisy hlásí několikatýdenní čekací doby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel
adbz.cz
adbz.cz
Popraskané špičky bot se dají zachránit. Díky žehličce budou opět jako nové