Budoucí elektrická alternativa Passatu svou praktičnost rozhodně nezapře

                   

Volkswagen dělá vše proto, aby na poli elektromobility uspěl za každou cenu. Potvrdil to mimo jiné už letos ve Frankfurtu, kde vsadil na kompaktní ID.3. A nyní pokračuje dále. Na autosalon v Los Angeles přivezl další zajímavou elektrickou novinku, pojmenovanou jako Volkswagen ID Space Vizzion. Už na první pohled je jasné, kam má tento vůz směřovat.

Elektrická alternativa Passatu? Rozhodně ano!

Kde se automobilce dlouhodobě daří, to je určitě segment střední třídy. Málokdy by neslyšel chválu na modely Volkswagen Passat. Bylo tak jenom otázkou času, kdy se vývoj značky v oblasti elektromobility začne ubírat i tímto směrem. A koncept Volkswagen ID Space Vizzion jasně ukazuje, že tato chvíle právě nastává a tato novinka bude zcela jistě budoucí elektrickou alternativou ke klasickému modelu.

Povedený design se nezapře

Už na první pohled dokáže auto upoutat svým designem, který je však na rozdíl od celé řady jiných futuristických konceptů více směřován do oblasti praktičnost. Provedení vozu jasně dává tušit, že nebude chybět to, co zájemci dlouhou dobu tolik chtějí – dostatečný zavazadlový prostor. Nechybí ale ani poměrně prostorná vnitřní kabina, kde se však nacházejí jenom 4 sedadla. O to více pohodlí však cestující na zadních sedadlech budou mít.

Elektromobilita ve své praktické podobě

Jak je tomu se samotným dojezdem? Volkswagen ID Space Vizzion láká na poměrně zajímavé parametry, jelikož se mluví o dojezdu na plné nabití až o hodnotě 560 kilometrů, což by mělo pohodlně stačit i těm, co jezdí přece jenom více. Nechybí ani vynikající celkový výkon dvojice elektromotorů, které dohromady nabídnou 355 koní. Díky designu, který nabídne i minimální odpor se lze těšit také na parádní zrychlení na stovku, které by nemělo trvat déle než 5 vteřin. Co dodat? Snad že elektrický nástupce Passatu má velmi zajímavě našlápnuto k úspěchu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články