Raritní Bugatti světoznámého závodníka Michaela Schumachera je definitivně zničeno. O jeho existenci jste možná ani netušili

Jeden ze čtyř kusů žlutého Bugatti, které patřilo Michaelu Schumacherovi, bylo zničeno. Sběrateli, který auto vlastnil, ho zaplavila voda v garáži.

i Zdroj fotografie: Tushar Kelshikar / Creative Commons / CC-BA-SY
                   

Jeden z možná nejvzácnějších automobilů na světě, žluté Bugatti, které patřilo Michaelu Schumacherovi, bylo zničeno. Jedná se o vozidlo, které bylo vyrobeno pouze ve čtyřech kopiích, a jméno jeho majitele mu taky přidává na ceně. V tuto chvíli není známo, jestli se bude dát povodní zničený automobil Bugatti ještě vůbec zachránit.

Bugatti EB 110 byl jednu dobu nejrychlejší vůz na planetě

Většina lidí si pod názvem Bugatti představí nejrychlejší modely světa, tedy Veyron nebo Chiron. Kromě těchto supersportů však značka Bugatti v posledních desetiletích vyrobila i další vozidla. Jedním z nich je právě vůz s označením EB 110. Tento automobil patří k těm nejlepším, co nabídla 90. léta. Tento vysoce výkonný stroj dokonce překonal i slavné Ferarri F40, a krátce mělo titul nejrychlejšího automobilu planety, o který ho připravil až McLaren F1.

iZdroj fotografie: Bugatti

Žlutých vozidel Bugatti EB 110 se vyrobily pouze 4 kusy

V dnešní době má toto auto velmi vysokou hodnotu, protože se jich vyrobil jenom omezený počet. Francouzská firma Bugatti vyrobila pouze 139 vozidel, z nichž bylo 32 v ještě silnější a ostřejší verzi, a pouze 4 z nich byly ve žluté barvě. Na ceně tohoto automobilu přidává fakt, že patřilo právě Michaelu Schumacherovi.

Michael Schumacher dostal tento sportovní vůz jako dar

Světoznámý německý mistr světa formule jedna si tento vůz nekoupil pro sebe. Osobně mu ho předal tehdejší majitel francouzské firmy Bugatti Roman Artioli před zraky celého světa. V té době se jednalo o velkou bezprecedentní událost, která byla důkladně zdokumentována a samozřejmě medializována. Sám Michael Schumacher následně všem říkal, že si žluté Bugatti koupi, protože je nejlepší na světě.

iZdroj fotografie: Bugatti

Vylepšená verze SS měla proti běžnému Bugatti EB 110 GT zvýšený výkon z předchozích 418 kW (v přepočtu přibližně 560 koní) na 456 kW (612 koní). Velkou výhodou bylo také snížení hmotnosti celého automobilu z 1 620 kg na 1418 kg. Tento úbytek váhy pomáhal vozidlu dosahovat lepších závodních vlastností.

Sběratel vozidel měl neskutečnou smůlu

Číslo v názvu Bugatti označovalo 110. výročí francouzské automobilové značky. Michael Schumacher osobně prodal tento vůz v roce 2010 jednomu německému sběrateli, kterému ho v nedávné době zničila povodeň. Zatím není známo, jestli se bude dát vůz opravit a zachránit tak jeden ze čtyř unikátních sporťáků.

Zdroj: F1 News, AutoCar

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články