Bylo to poslední předjíždění v jeho životě. Opilý řidič není jediným viníkem, vše natočila palubní kamera

Čím dál tím více řidičů jezdí naprosto suverénně, přitom však současně zcela bezmyšlenkovitě. Že následují nehody, se pak nelze divit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pro některé řidiče může být i běžné předjíždění posledním motoristickým činem v životě, ačkoliv na následující nehodě nesou vinu nejmenší. V tomto případě byli totiž na vině minimálně dva řidiči. O této nehodě si můžeme udělat obrázek díky záznamu z kamery, kterou měl na vozidle řidič, který jako jediný z celé události řídil naprosto předpisově. Věci se začaly komplikovat jen kolem něj, on pouze reagoval.

Klidná jízda a najednou šok

Záznam vypadá nejprve skoro jako reklama na pohodovou a klidnou jízdu ještě klidnější krajinou. Nic nenasvědčuje tomu, že by mělo dojít k čemukoli nebezpečnému, ovšem to bychom se o něj s vámi nepodělili. Jenže v půlce stopáže se vynoří šedý Nissan, přejede přes další pruh a narazí do stromu. Následuje záběr jako z Kobry 11, kdy se tento vůz několikrát přetočí a nechává za sebou oblaka hlíny a trávy.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Ilustrační fotografie

První sledování záznamu by nahrávalo dojmu, že viník nehody je jen jeden, tedy právě řidič šedého Nissanu. Ovšem jeho předjíždění a manévrování je výsledkem několika skutečností. Pro průměrného pozorovatele je ovšem každá z těchto skutečností zcela děsivá. Dle informací předjel jako první právě Nissan. Jenže k tomu se zamíchal řidič Volkswagenu, který potřeboval nutně předjet Audi. Do předjíždění na plné čáře se tak pustili oba.

Tohle nemohlo dopadnout dobře

Jeden z aktérů nehody byl opilý, druhý se nedíval do zpětných zrcátek a oba předjíždějí na plné čáře. Tohle se dá označit za naprosto spolehlivý recept na dopravní katastrofu a záběry nám v tom ohledu dávají zcela za pravdu. Řidič Nissanu – navíc s alkoholem v krvi – chtěl předjet Volkswagen a skončil na straně silnice. Tam narazil do dvou stromů a několikrát se přetočil, což bohužel stálo život osobu nejnevinnější – spolujezdce.

Řidič s kamerou logicky zastavil a díky němu tak máme podrobný přehled. Po dlouhých vteřinách se z Nissanu vynořil řidič, zatímco bílý Volkswagen je někde daleko před námi. Na to, co se za ním děje, dle všeho nebere naprosto zřetel. Kameraman sjíždí ke krajnici a z druhé strany se objevuje další vůz, který k situaci přichází jak slepý k houslím. Na tohle místo zkázy několik lidí nejspíše dlouho, dlouho nezapomene.

Zdroj: YouTube kanál litwos81

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články