Bývalý policista prozradil, jak levně a účinně ochránit auto před krádeží

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Z krádeže auta má strach nejeden motorista. Můžete si pořídit sebelepší zabezpečovací systém, ale mazaní a nenechaví zloději své dovednosti zlepšují s každou další generací takových technologií. Naštěstí existují levná, jednoduchá a účinná opatření, která majitelům automobilů vozidlo spolehlivě ochrání.

Označení skel a všech odnímatelných částí

Nejvhodnější vozidla pro zloděje jsou taková, jejichž stav je perfektní a nemají žádné výrazné znaky, podle kterých by šla poznat. Pokud dáte svému autu individualizovaný vzhled, je pak téměř nemožné zbavit se ho, pokud by ho někdo ukradl. Zloději budou v takovém případě muset úplně vyměnit všechny „označené“ části. Za odnímatelné prvky se považují například zpětná zrcátka, disky kol nebo třeba koncovka výfuku.

Jak má vypadat pneu iZdroj fotografie: Pixabay.com

Při případném vyšetřování budou mít navíc dopravní policisté veškeré informace o označených částech. Ano, může se to samozřejmě stát, ale v případě krádeže se obrovským způsobem zvýší šance na nalezení auta.

Vytuněná auta téměř nikdo nekrade

Nablýskané  auto s „efektním“ tuningem přitahuje velkou pozornost. Přidané nebo upravené prvky karoserie, speciální barva laku či neobvyklá kola, to vše může změnit původní vzhled modelu k nepoznání. Takové úpravy se stávají odrazem charakteru svého majitele. A také důvodem, proč je auto pro zloděje neatraktivní, protože dopravní policie jej snadno odhalí.

iZdroj fotografie: Pixabay
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Zloději budou muset vynaložit spoustu fyzického úsilí a peněz na přelakování, odstranění přidaných prvků nebo jejich nahrazení, aby bylo auto „jiné“. Jen málo zlodějů na to má čas a prostor..

S pojistkami zacházejte opatrně

Tento trik pomůže auto znepojízdnit, aby s ním zloděnji nemohli odjet. Vaším úkolem je najít a vyjmout pojistku snímače polohy klikové hřídele, obvodů zapalovaní nebo vstřiků. Výsledkem je, že zloději nebudou moci nastartovat motor a s autem se nikam nehnou.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

S tímto trikem byste však měli být opatrní. Nikdy nevyjímejte pojistku elektronické řídicí jednotky. Riskujete, že vymažete paměť počítače. Tatometoda je nejvhodnější pro automobily s přístupem k pojistkovému panelu z prostoru pro cestující.

Nálepky a LED diody

Cenově výhodná a efektivní metoda, která pomůže vyděsit vetřelce. K dostáníi jsou speciální nálepky pro automobily, jejichž podstatou je varovat před přítomností alarmu. Tyto produkty můžete snadno zakoupit na internetu nebo v obchodech s autopotřebami.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Nalepte nápis s červenou blikající LEDkou na sklo a zloději si rozmyslí, jestli vaše auto stojí za pokus o krádež. Data ukazují, že i hloupá nálepka snižuje pravděpodobnost krádeže o 50 %.

Klíč zabalený do hliníkové fólie

Moderní elektronické klíče usnadňují život nejen majitelům automobilů, ale také zlodějům. Princip činnosti modernizovaného „hlavního klíče“ je založen na určité sadě rádiových signálů. Útočníci se naučili zachytit sled rádiových pulzů, otevřít auto, nastartovat motor a odjet, jako by se nechumelilo.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Účinné blokování signálů je snadné – zabalte klíč do hliníkové fólie. Alobal poskytne spolehlivou ochranu a zabrání zlodějům ve vniknutí do vašeho auta a nastartování motoru. Pokročilejší možností je použít speciální pouzdro stínící elektromagnetické záření.

Pro spolehlivou ochranu kombinujte alarmy a naše rady

Drahý bezpečnostní systém bohužel není vždy všelékem. Chcete-li spolehlivě chránit své auto, přidejte k nim jednu či více výše uvedených postupů..

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články