Byznys s parkovacími kartami pro invalidy jen kvete. Dají se koupit online

                   

Nejenom, že se začíná rozvíjet černý trh s trestnými body, kdy konkrétní osoba dostane odměnu za to, že přizná že byla v inkriminovaný okamžik řidičem. O tom jsme vás již v minulosti informovali, že se začíná jednat o celkem běžnou praxi v sousedním Polsku. A v této zemi dochází nyní k ještě jedné věci. Začíná zde celkem aktivně kvést byznys s parkovacími kartami pro invalidy. Princip je přitom velmi jednoduchý.

Prodej sběratelských karet

Nabídka takových karet je mnohdy dostupná zcela veřejně, na různých inzertních serverech. Zde jsou dané parkovací karty vedeny jako karty sběratelské. Tedy jako karty, které by měly skončit vždy výhradně v různých sběratelských albech. Je totiž pravdou, že i takové karty může někdo skutečně sbírat. Faktem ale je, že onen sběratelský účel je ve skutečnosti jenom zástěrka k tomu, aby prodejci svůj byznys naoko zlegalizovali.

Jsou jako pravé

Pokud si dané karty prohlédneme blíže, tak je třeba říci, že vypadají k nerozeznání od originálu. A to jak po grafické stránce, tak po stránce toho, co v nich má být uvedeno. Také jsou samozřejmě zalaminovány. Na první pohled tak není možné poznat, zda se jedná o originál, nebo se jedná o padělek. To může určit v podstatě až následné vyšetřování. Nutno dodat, že policie aktuálně nedisponuje technikou, která by jí dovolila přímo při namátkové kontrole ověřit, zda je karta pravá. K tomu může dojít až při následném vyšetřování.

Pozornost mnohdy nebudí

Pokud zastaví auto na místě pro invalidy, a má za oknem kartičku, tak příliš pozornosti nebudí. Málokoho napadne, že by snad šlo o tuto „sběratelskou“ kartu, a ne o pravý originál. Proto k případnému odhalení může dojít až jenom v rámci různých namátkových kontrol. Kolik takových karet vůbec existuje jenom proto, aby jejich majitelé získali nejlepší parkovací místa, to aktuálně polská policie nijak neeviduje.

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články