Čínská kopie Volswagenu Arteon se prodává násobně lépe, než originál. Cena padělku je totiž naprosto směšná

Není žádnou novinkou, že Číňané okopírovali již hodně aut. Nyní se jejich kopie Volkswagenu Arteon prodává velmi dobře za překvapivé ceny.

i Zdroj fotografie: Changan
                   

Automobilky přichází každý rok s novými modely na trh. V této době se výrobci snaží hlavně o elektrická vozidla, ale stále se vyrábí i ta se spalovacími motory. V posledních letech se mohl každý přesvědčit o tom, že Číňané dokáží napodobit téměř každý model vozu. Na trhu naleznete kopie Škody Kodiaq nebo napodobeninu Porsche Cayenne. Mnoho lidí si je vybírá kvůli jejich dobré výbavě a ceně, která je přesvědčí pro koupi.

Napodobenina Volkswagenu Arteon

Pokud se vám velice líbí Volkswagen Arteon, není se čemu divit. Jedná se o krásné auto, které toho hodně nabídne každému řidiči. Arteon má výborné jízdní vlastnosti a vysoký rozsah adaptivního podvozku. Výrazný design, jež má toto auto, zaujme mnoho lidí. Jeho cena je stále velmi vysoká a odradí hodně kupujících. Při koupi za něj dáte přibližně 850 000 Kč až 1 250 000 Kč. Záleží na vlastnostech, které si vyberete.

iZdroj fotografie: Volkswagen

V Číně se nachází velice podobný vůz a jeho cena začíná přibližně na 300 000 Kč. Napodobenina Volkswagenu Arteon stojí mnohem méně než jeho originál. Tato kopie stále nachází nové kupce na trhu i v této době. Čtvrtou nejoblíbenější značkou v Číně je Changan. Tento vůz je jedním z modelů této značky a jeho název je Raeton CC.

Vzhled a vlastnosti Raetonu CC

Sice se nejedná o Volkswagen Arteon, ale Číňané si dali záležet na důvěryhodné kopii. Okopírovali tedy téměř všechno, co mohli. Dokonce ukradli i název a pouze přehodili písmena. Facelift, se kterým přišel Changan na trh, se ještě více přiblížil německému originálu. Přední maska je ve stylu, jež je typický pro Volkswagen. Nárazník působí dravým dojmem a chromované lišty jsou výraznější. Zadní světlomety mají téměř stejné tvary jako auta značky Lexus.

iZdroj fotografie: Changan

Raeton CC má přední světlomety, které vypadají stejně, jako ty od značky Volkswagen. Vůz měří na délku 4800 m, což je o 20 mm více než dříve. Šířka (1825 mm), výška (1465 mm) a rozvor (2770 mm) zůstaly stejné jako před faceliftem. Stále zůstávají 1,5 litrové benzinové čtyřválce o výkonu 156 koní a 225 Nm točivého momentu. Lze tedy říci, že ani motory se nezměnily oproti původnímu typu před faceliftem. U originálního Volkswagenu samozřejmě naleznete mnohem větší výbavu, ale u Raetonu je výbava také dobrá.

Výbava, kterou dostanete při koupi Raetonu CC

V interiéru neproběhly větší změny. Vůz je standardně vybaven ABS, EBD, ESC a šesti airbagy. Přibližně za 330 000 Kč dostanete také zpětnou kameru, brzdy s detekcí chodců, hlídání jízdních pruhů a adaptivní tempomat. Počítat můžete také s elektrickým ovládáním a vyhříváním nebo chlazením předních sedaček. Tyto vlastnosti dělají auto bezpečnější a pohodlnější. Zakoupit si jej můžete s automatickou nebo manuální převodovkou.

iZdroj fotografie: Changan

Cena bývá rozhodujícím faktorem pro mnoho lidí

Pokud není člověk milionářem, tak se většinou u koupě auta rozhoduje i podle ceny. U čínských vozů bývá cena velice zajímavá. Za velmi dobře vybavený sedan Raeton CC od Changanu zaplatíte přibližně 300 000 Kč. Za více vybavený / luxusnější model zaplatíte asi 400 000 Kč. Tyto ceny jsou velice pěkné za to, co za ně dostanete.

Naproti tomu základní vůz Volkswagen Arteon s nejslabším motorem vás vyjde v přepočtu na 860 000 Kč. Volkswagen Arteon je mnohem více dražší než Raeton CC. Zajímavostí je, že model Raeton CC je desátým nejprodávanějším vozidlem od tohoto výrobce. I vy si můžete porovnat, které vozidlo byste si raději koupili.

Zdroj: Changan, CarsWeek

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články