Česká policie dostane 38 nových stíhacích vozidel, pod kapotou budou mít 280 koní

                   

Český policejní sbor se bude moct brzy pochlubit novými přírůstky do rodiny stíhacích vozů. Budou to téměř dva roky, co byla naposledy obnovena flotila policejních radarů a proto byla nyní oznámena nová náhrada.

Výběr vozů opět padl na značku Škoda. Konkrétně půjde o třetí generaci modelu Superb. Budou ve výbavě Ambition a pod kapotou budou podle očekávání skrývat nejsilnější motor v současné nabídce Superbu – dvoulitrový přeplňovaný benzínový agregát s výkonem 280 koní a pohonem všech čtyř kol. Pokud znáte vozy dálniční policie, určitě víte, že Passaty, které policejní sbor využívá nyní, mají výkon 300 koní. To je sice pravda, ale nesmíme zapomínat na fakt, že nové Superby jsou přeplňovány a tím pádem jsou mnohem dynamičtější. Požadavky na nový radar byly následovné: výkon motoru přes 200 kW, maximálka přes 250 km/h, stovka pod 6 vteřin a adaptivní podvozek. Tohle všechno splnil právě nový Superb a česká policie zakoupila celkem 38 kousků (kdybyste měli pochybnosti o maximální rychlosti, video akcelerace se nachází pod článkem).

Vozy budou dodány ve dvou fázích. Prvních 19 radarů dostane policie v lednu, ostatní vozy budou doručeny do konce červnu. Prvních devět vozů dostane rychloměry ze stávajících aut policie, 10 dalších dostane zcela nové vybavení, konkrétně Ramer 10C. Cena jednoho auta je 1 691 919 Kč. V ceně je zahrnuta měřící technika, montáž majáků, sirény a veškeré úpravy. Celkový nákup policie se tak vyšplhá až na částku 64 292 930 Kč. Hlavním účelem nových radarů bude samozřejmě vybírání pokut. Přesná konfigurace Superbů zatím není známa, jisté je jenom to, že auta budou neoznačena a barvy budou pravděpodobně jako u aktuálních vozů. Jaký je váš názor na výběr aut?

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články