Sebevrah a šílenec v české dodávce Gambrinusu málem zabil 2 lidi. Máme video ze silnice

Chvályhodná snaha o uspokojení potřeb zákazníka se může velmi rychle proměnit v tragédii, pokud spěcháte na silnici. A riskujete víc, než je zdrávo. Jako řidič tohoto „pivního expresu“.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Plzeňská Jehlárenská
                   

Pokud žijete v zemi, která je pivní kulturou doslova vyhlášená a jejíž světlý ležák vyhrává soutěže napříč světem už mnoho desetiletí, dá se pochopit, že i distribuce zlatavého moku k jeho spotřebitelům musí být adekvátně rychlá. Rozumíme, bez vychlazené „desítky Gambáče“ ani ránu. Co se dá pochopit už méně, je to, když „pivní expres“ v dodávce poruší hned několik předpisů najednou a ohrozí nejen sebe, ale především ostatní řidiče. A to tak, že poměrně zásadně. Pojďme se na toho hříšníka podívat společně.

Pivní expres „na ty, co mají jasno“

Díky spolupráci s kanálem Plzeňská jehlárenská jej můžeme představit v plné kráse, včetně registrační značky jeho dodávky. Přiznám se, že se u nás strhla malá diskuse, jestli nemáme onu značku (a číslo dodávky na zadním čele) „rozpixelovat“. Rozmáznout, rozostřit, cokoli. Zkrátka nedohledatelná informace, jedno auto z několika set podobných, nikdo nikdy nezjistí, kdo to byl. A nikoho to také neohrozí v jeho „kariéře“ a zaměstnání. „Pochop, může mít rodinu, dvě děti, hypotéku, tak tak to dává. Ty mu sebereš kvůli jednomu zaváhání práci?“

iZdroj fotografie: Se souhlasem Plzeňská Jehlárenská

Zajímavá otázka. Pojďme si to ale ujasnit. Předně, ani já, ani nikdo z kolegů nikomu práci nebereme. Nejsme tady od „braní práce“, nejsme personální oddělení Plzeňských pivovarů nebo vedoucí tamní autodopravy. Opravdu ne. Nemůžeme dost dobře posuzovat, co zveřejnit a co ne, aby to dotyčného „neohrozilo v práci“. Kde by potom byla ona hranice? Politika provozujícího korupci ve velkém ano, a řidiče, jenž málem způsobí nehodu, už ne? Kdo by určil „klíč k publikování“?

Společenská nebezpečnost značná, riziko ještě větší

Zajímavá otázka na druhou. Měla by to být společenská nebezpečnost? Dobrá. A je v případě korupce větší než v případě dopravní nehody, u které mohlo zemřít x nevinných lidí, nebo menší? A jsme zpátky na začátku. Nemůžeme to takto posuzovat. Můžeme onomu řidiči „rozumět“ v tom duchu, že to pravděpodobně neudělal schválně, úmysl tam zřejmě nebyl. Ten ale u dopravních nehod obecně nebývá, málokdo vyjede s tím, že chce někoho zabít. Přesto dnes a denně umírají lidé, zcela zbytečně.

A když se podíváte na přiložené video, budete se mnou myslím souhlasit, že mohli zbytečně umírat i tady. Kdyby protijedoucí bílé auto včas neuhnulo k pravé krajnici nebo kdyby dodávka (polepená v tomto případě ironickým sloganem „Na ty, kdo mají jasno“) dostala smyk, dopadlo by to celé podstatně tragičtěji. Mohl zabít nejméně 2 lidi. Jen proto, že si řidič pivního expresu hrál na Hamiltona? Co si o jeho počínání myslíte vy? Máte v tom jasno? Napište nám do diskuse pod článkem, děkujeme!

Měl by někdo podobný pracovat jako řidič z povolání?

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Největším soupeřem je pro stíhačku F-16 ruský Su-57, dokáže ji zaměřit, aniž by o tom věděla,“ srovnal letouny vysloužilý indický pilot
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů
adbz.cz
adbz.cz
Jahody po něm rostou jako zběsilé: Řeč je o manganistanu