Cestujete se psem? Pak byste měli znát tyto 3 věci

                   

Přepravovat vašeho pejska v autě samozřejmě můžete, je ale potřeba dělat to správně a to jak v souladu s platnými předpisy, tak v zájmu vašeho pejska, aby pro něj cesta byla příjemná. Za porušení předpisů o přepravě psa nehrozí řidiči žádné trestné body, ale pokuta až do výše 2000 Kč. Jejich porušením ale velice často riskujete zdraví vašeho pejska a to by mělo být tou největší motivací předpisy dodržovat.

Pes nesmí sedět volně

Stejně tak, jako se musí v autě poutat každý člověk, ani pes nesmí ve vozidle být volně umístěn. Nezáleží na tom, jestli sedí vepředu u spolujezdce, za zadním sedadlem, nebo v kufru, připoután zkrátka být musí. Pokud máte vůz typu kombi, je pro vás situace nejpříznivější. Zde stačí do kufru vozu umístit pevnou klec, ve které pejsek přepravu v klidu zvládne. Váš pejsek nesmí sedět ve vozidle volně ze dvou hlavních důvodů. Nepřipoutaný pes v případě nárazu může zranit jak posádku, tak sebe a nejhorší to může být právě v kombinaci s airbagem.

Připoutejte pejska

Asi nejlepším způsobem jak pejska přepravovat je jeho umístění na zadní sedadlo a připoutání. Jedná se určitě i o levnější variantu než v případě speciální klece do kufru. Postroje na připoutání vašeho pejska můžete koupit jak u automobilových prodejců, tak v chovatelských potřebách. Zároveň je jeho umístění na zadních sedadlech příjemné v tom, že nijak neruší řidiče, ale je mu stále dostatečně na blízku. Psi zkrátka mají rádi přehled a pohodlí, pokud jej tedy umístit na zadní sedadlo, určitě proti tomu nebude protestovat.

Cestovní režim

V případě, že jste se vypravili na delší cestu se svým psem, dbejte především na jeho komfort a pohodlí. Pokud pejsek cestuje od štěněte, není pro něj jízda autem většinou stresujícím zážitkem, ale určitě ocení, pokud při zastávkách budete myslet i na něj. Zároveň je to další pasažér ve vozidle a i když většině majitelů jejich pejsek voní, je určitě dobré vozidlo při přestávce vyvětrat.

Čtyřnozí mazlíčci jsou zkrátka součástí rodin jako plnohodnotní členové. Pokud pejska máte, tak víte, že cestování s nimi patří mezi běžné záležitosti, ale je potřeba se to správně naučit. Pes se celý život snaží najít ten nejpohodlnější způsob, jak trávit čas, při přepravě v autě je ale nejdůležitější jeho bezpečí. Přeje vám i vašim mazlíčkům příjemné cestování!

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články