Chcete vědět, které značky vozů podle statistik nejvíce dodržují předepsanou rychlost?

                   

Jste přesvědčeni o tom, že rychlost překračují pouze vozy drahých továrních značek nebo sportovně laděné vozy? Není tomu tak! O tom vás přesvědčí výsledky jednoho nezávislého britského výzkumu.

Jste předpisový řidič nebo pirát silnic?

V některých zemích mají řidiči velké výhody za nehodovost, (tu tedy máme my taky) ale také za dodržování předepsané rychlosti. O tom vědí své například řidiči ve Velké Británii. Tady místní pojišťovny připravily pro řidiče speciální bonusy, pokud nepřekračují povolenou rychlost.

Řidiči, kteří chtějí na odměnu dosáhnout, musí nechat do svého vozu instalovat takzvanou černou skříňku, která při jízdě monitoruje rychlost, styl jízdy a další aspekty. Pokud vozidlo nabourá a výsledkem podle černé skříňky je nepovolená rychlost, putují tyto informace nejen do pojišťovny…

Pojišťovna, která nabízí zvýhodněné ručení, přichází s dalším velmi zajímavým průzkumem, kterého se podrobilo více jak 300 tisíc automobilů. Společnost se tak může pyšnit podrobnými informacemi a sestavovat nejrůznější zajímavosti pro zbytek světa a to nezávisle na hojném počtu vozů. Tentokrát se zaměřila na řidiče, kteří nejméně překračují povolenou rychlost. Tedy spíše na vozy, se kterými jezdí předpisově. Které to jsou?

Volkswagen Lupo

Malý, městský, roztomilý vůz, který svým nadčasovým vzhledem a spolehlivostí předčí leckterá moderní auta. Navíc díky svému objemu motoru 1.2 málo žere, kolem tří litrů na sto kilometrů. To jsou ale jen okrajové informace. Faktem je, že Lupo, patří mezi vozy, které ani v obci, ani mimo obec, nepřekračují povolenou rychlost.

Honda HR-V

Čekali jste, že řidiči v moderním SUV budou striktně dodržovat maximální povolenou rychlost? Pokud ne, pak sledujte řidiče, vlastnící Hondu HR-V. Ta se řadí mezi „nejobezřetnější vozy“ naší tabulky.

Hyundai Amica

Hyundai v Británii používá náš Atos pod pseudonymem Amica. Řidiči v Amice, ačkoli se jedná o designově povedené auto, nemají zapotřebí, předhánět se s ostatními řidiči. Víte, že náš Atos znají také v Mexiku, kde se prodával pod názvem Dodge Atos?

Fiat Seicento

Fiat Seicento je druhý, možná by se dalo říci nejpomalejší vůz ve Velké Británii. To znamená, že téměř nikdy nepřekračuje rychlost. Možná za to může i jeho malý obsah, který potřebuje k rozjezdu z nuly na sto celých osmnáct sekund a maximální rychlost má jen 140 km/h.

Seat Mii

Tak tento vůz je naprostým králem ve výsledku nejobezřetnějších vozů v Británii. Majitelé Mii mají doma nadčasové nákupní vozítko, pocházející z Bratislavy a je nejoblíbenějším vozem moderních žen, které jej používají na výlety, do práce i na nákupy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články