Chevrolet opravil chybu, Corvettám se nebude samovolně zvedat střecha

                   

Projížďka v kabrioletu je taková malá ochutnávka amerického snu, a tak jde o oblíbenou volbu při zážitkových jízdách. A pokud si kabriolet dokonce koupíte, děláte to pravděpodobně proto, že si chcete užít jízdu bez střechy se vším tím, co vám běžný sedan se střechou nikdy nenabídne. Tedy pokud je krásné počasí. Za nepříznivých podmínek určitě oceníte stahovací střechu. Tedy pokud nejezdíte Chevroletem Corvette. Ten měl totiž až donedávna potíže se softwarem, který právě střechu ovládal. Ta se tak mohla za určitých okolností za jízdy sama otevřít.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Když si počítač postaví hlavu

Slavná americká automobilka si tímto šotkem udělala mezi fanoušky pořádnou ostudu. A pochlubit se nemůže ani tím, jak rychle potíže odstranila. Nehledě na to, že se snaží přenést zodpovědnost za chybné chování vozu na řidiče, kteří prý ignorují vizuální i zvyková varování, že je něco v nepořádku. Automobilka nicméně odhalila, že po stránce mechanické je vše v pořádku, a tak aktualizovala software, který se o otevírání i zavírání střechy stará. Tím by se měly potíže konečně vyřešit.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Chevrolet Press Media Kit

Aktualizaci si mohou majitelé stáhnout sami

Máte-li tedy jeden v garáži ze sedmi tisícovek doposud prodaných Chevrolettů Corvette, nezapomeňte si stáhnout poslední aktualizace palubního software. Aktualizace se po stažení také sama nainstaluje. Nový software mimo jiné zabrání autu zrychlit na více než 42 km/h, pokud nebude kapota zajištěná v jedné ze dvou krajních poloh. Tlačítka na otevírání kapoty navíc nebude reagovat tak rychle jako doposud, řidič jej bude muset držet výrazně déle.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Chevrolet Press Media Kit

Základní charakteristiky Chevroletu Corvette generace C8, kterého se problém se samovolně se otevírající střechou týkal, jsou:

  • Maximální rychlost: 312 km/h
  • Zrychlení z 0 na 100 km/h: 2,8 s
  • Typ motoru: osmiválcový Small Block 6,2 LT2
  • Výkon motoru: 502 HP
Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články