Chystáte se do Rakouska? Nezapomeňte na dálniční známku

Pokud plánujete cestu do Rakouska, ať už do Vídně, nebo do nějakého alpského střediska, pak by byl nesmysl cestovat mimo dálnice.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ušetří vám totiž spoustu času. Předtím, než tedy vyrazíte do zahraničí, pořiďte si dálniční známku, jež je povinná pro všechna vozidla, která plánují využít rakouské dálnice i některé rychlostní silnice. Bez platné dálniční známky se vystavujete riziku pokuty, která je především v Rakousku značně vysoká.

Zakoupení dálniční známky je nyní snadné a pohodlné, protože všechno vyřídíte přes internet. Na webové stránce https://atvignette.at/cs/ se vám nabízí rakouská dálniční známka v několika variantách (jednodenní, desetidenní, dvouměsíční a roční). Zmíněný web nabízí přehledné a uživatelsky přívětivé rozhraní, které vás provede celým procesem nákupu.

Nikam nemusíte chodit

Rakouská dálniční známka online má jednu velkou výhodu, a to, že nemusíte nikam chodit ani nic lepit na čelní sklo. Po zakoupení je vaše známka ihned platná a je elektronicky propojena s vaší registrační značkou vozidla. Přece jen celková digitalizaci přinesla spoustu benefitů, nemyslíte?

Na uvedeném webu si můžete vybrat různé typy známek podle délky platnosti, například desetidenní, dvouměsíční nebo roční. Rakousko stejně jako Česká republika má nově i jednodenní známku. Ceny se liší v závislosti na typu vozidla a délce platnosti známky. Platbu však provedete online pomocí platební karty nebo jiných běžně dostupných platebních metod.

Známku kupte předem

Doporučujeme zakoupit známku předem, abyste měli klidnou cestu a vyhnuli se případným problémům s rakouskou policií. Dálniční známka Rakousko vám zajistí cestování v klidu a bez starostí. Pokud plánujete opakované návštěvy Rakouska, je potom výhodné zvolit roční známku, která vám ušetří peníze a starosti.

Navštivte webovou stránku pod výše vloženými odkazy a zajistěte si svou digitální dálniční známku ještě dnes. Cestujte bez starostí a užijte si bezpečnou jízdu po rakouských dálnicích.

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články