Impozantní sbírka aut Donalda Trumpa, která vás překvapí

Čím jezdí Donald Trump, aneb jeho impozantní sbírka aut za desítky milionů

Pravděpodobně každý zná bývalého prezidenta Donalda Trumpa, nebo o něm minimálně slyšel. Méně lidí však ví o jeho impozantní sbírce aut, kterou se pyšní.
i Zdroj fotografie: Cadillac

Donald Trump je známý nejen díky tomu, že je to bývalý prezident USA, ale také velmi bohatý člověk. Podle odhadů vlastní majetek v hodnotě přibližně 4,5 miliard dolarů. Stejně jako ostatní bohatí lidé má i Trump svůj oblíbený koníček. Sbírá automobily. V tomto článku si tuto jeho velice hodnotnou sbírku představíme.
1956 Rolls – Royce Silver Cloud

Tento automobil je jeden z Trumpových prvních vozů. Požádal Rolls – Royce, aby mu vyrobili jedinečné auto, které bude mít jen on a nikdo jiný. Jeho přání tak bylo splněno a toto nádherné auto nyní zdobí jeho garáž. Není to nic těžkého, když jste nesmírně bohatí a od stejné značky také vlastníte Rolls – Royce Phantom. Dá se s jistotou říct, že tento automobil patří mezi jeden z jeho nejoblíbenějších vozů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

2003 Mercedes – Benz SLR McLaren

V roce 2003 vyšlo toto elegantní a luxusní vozidlo jako omezená verze a Donald Trump ho musel mít. Na vozidle byly vyraženy oba znaky Benz a McLaren. Jednalo se o sportovní kupé, které mělo vynikající jízdní vlastnosti. Poháněl ho motor V8, který poskytoval výkon 617 koní a točivý moment 575 lb. To je prostě něco, co pořádný milovník aut musí vlastnit.

iZdroj fotografie: Unsplash

2015 Mercedes – Benz S600

Ačkoli nebyl Trump v roce 2015 prohlášen prezidentem, evidentně využil formální podobu tohoto vozu pro své schůzky. Jeho elegance mluví za vše. Automobil nabízí ochranu před menšími výbušnými zařízeními a střelnými zbraněmi. Jednalo se o šesti litrový motor V12 s výkonem 500 koní a točivým momentem 523 lb-ft. Reprezentativní a bezpečné.

iZdroj fotografie: Unsplash

2015 Rolls – Royce Phantom

Tento vůz si nechal Donald Trump vyrobit od firmy Rolls – Royce na zakázku. Základní cena byla 500 000 dolarů, což Trumpovi příliš nevadilo, a tak si ho koupil. Vůz nabízí osmi stupňovou převodovku a 6,75 litrový motor V12, který vytváří výkon 453 koní. Dokáže překonat rychlost 60 km/h za méně než 6 vteřin. To už je tedy síla pěkného stáda koní.

iZdroj fotografie: Depositphotos

2011 Chevy Camaro Indy 500 Pace Car

Trump byl pozván, aby řídil tento vůz na 100. výročí v Indianapolis. Nemohl se ale zúčastnit a nahradil jej AJ Foyt. Trump si přesto tento model přidal do své sbírky. Vůz byl replikou vozu Indianapolis 500 z roku 1969. Automobil se pyšní 6,2 litrovým motorem V8, který má výkon 426 koní. Jedná se o novou vylepšenou a výkonnější verzi.

iZdroj fotografie: Unsplash

2016 Cadillac Escalade

Tento automobil ukrývá pod kapotou 6,2 litrový motor V8. Toto luxusní auto v sobě dokáže probudit výkon 420 koní a točivý moment 460 lb-ft. Právě to byl důvod, proč si ho Trump koupil. Už při prvním pohledu na tento vůz si jej zamilujete. Ohromí vás nejen svými charakteristickými rysy ale také krásou a elegancí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

129 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 328 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Bývalý ruský kapitán ukradl lodní šrouby svého torpédoborce
Události247.cz
Za návštěvu hospody zaplatíte až 6 000 Kč měsíčně. „Popíjet“ budou moci pouze testovaní, jenže antigenní test nestačí
VědaŽivě.cz
Prodloužit životnost baterie telefonu není složité. Rozhodující je způsob nabíjení
adbz.cz
Neobvyklé zalévání orchidejí zajistí, aby vždy krásně kvetly a měly násobně více pupenů