Čím jezdí Donald Trump, aneb jeho impozantní sbírka aut za desítky milionů

Pravděpodobně každý zná bývalého prezidenta Donalda Trumpa, nebo o něm minimálně slyšel. Méně lidí však ví o jeho impozantní sbírce aut, kterou se pyšní.

i Zdroj fotografie: Cadillac
                   

Donald Trump je známý nejen díky tomu, že je to bývalý prezident USA, ale také velmi bohatý člověk. Podle odhadů vlastní majetek v hodnotě přibližně 4,5 miliard dolarů. Stejně jako ostatní bohatí lidé má i Trump svůj oblíbený koníček. Sbírá automobily. V tomto článku si tuto jeho velice hodnotnou sbírku představíme.

1956 Rolls – Royce Silver Cloud

Tento automobil je jeden z Trumpových prvních vozů. Požádal Rolls – Royce, aby mu vyrobili jedinečné auto, které bude mít jen on a nikdo jiný. Jeho přání tak bylo splněno a toto nádherné auto nyní zdobí jeho garáž. Není to nic těžkého, když jste nesmírně bohatí a od stejné značky také vlastníte Rolls – Royce Phantom. Dá se s jistotou říct, že tento automobil patří mezi jeden z jeho nejoblíbenějších vozů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

2003 Mercedes – Benz SLR McLaren

V roce 2003 vyšlo toto elegantní a luxusní vozidlo jako omezená verze a Donald Trump ho musel mít. Na vozidle byly vyraženy oba znaky Benz a McLaren. Jednalo se o sportovní kupé, které mělo vynikající jízdní vlastnosti. Poháněl ho motor V8, který poskytoval výkon 617 koní a točivý moment 575 lb. To je prostě něco, co pořádný milovník aut musí vlastnit.

iZdroj fotografie: Unsplash

2015 Mercedes – Benz S600

Ačkoli nebyl Trump v roce 2015 prohlášen prezidentem, evidentně využil formální podobu tohoto vozu pro své schůzky. Jeho elegance mluví za vše. Automobil nabízí ochranu před menšími výbušnými zařízeními a střelnými zbraněmi. Jednalo se o šesti litrový motor V12 s výkonem 500 koní a točivým momentem 523 lb-ft. Reprezentativní a bezpečné.

iZdroj fotografie: Unsplash

2015 Rolls – Royce Phantom

Tento vůz si nechal Donald Trump vyrobit od firmy Rolls – Royce na zakázku. Základní cena byla 500 000 dolarů, což Trumpovi příliš nevadilo, a tak si ho koupil. Vůz nabízí osmi stupňovou převodovku a 6,75 litrový motor V12, který vytváří výkon 453 koní. Dokáže překonat rychlost 60 km/h za méně než 6 vteřin. To už je tedy síla pěkného stáda koní.

iZdroj fotografie: Depositphotos

2011 Chevy Camaro Indy 500 Pace Car

Trump byl pozván, aby řídil tento vůz na 100. výročí v Indianapolis. Nemohl se ale zúčastnit a nahradil jej AJ Foyt. Trump si přesto tento model přidal do své sbírky. Vůz byl replikou vozu Indianapolis 500 z roku 1969. Automobil se pyšní 6,2 litrovým motorem V8, který má výkon 426 koní. Jedná se o novou vylepšenou a výkonnější verzi.

iZdroj fotografie: Unsplash

2016 Cadillac Escalade

Tento automobil ukrývá pod kapotou 6,2 litrový motor V8. Toto luxusní auto v sobě dokáže probudit výkon 420 koní a točivý moment 460 lb-ft. Právě to byl důvod, proč si ho Trump koupil. Už při prvním pohledu na tento vůz si jej zamilujete. Ohromí vás nejen svými charakteristickými rysy ale také krásou a elegancí.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rychlost produkce hypersonických raket Kinžal je žalostně nízká, a ke všemu je americký Patriot „ztrapnil“, jak nejlépe mohl
Události247.cz
Události247.cz
Na opravu auta si lidé počkají: Servisy hlásí několikatýdenní čekací doby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel
adbz.cz
adbz.cz
Popraskané špičky bot se dají zachránit. Díky žehličce budou opět jako nové