Čím zaručeně dokáže vytočit každý spolujezdec?

                   

Cestování se spolujezdci je vždy zábavnější, než sedět za volantem v prázdném voze. Jsou ale situace, kdy byste nejraději cestovali sami. Čím se nechávají řidiči nejčastěji vyvést z míry?

Radí

Spolujezdci, kteří umí bezvadně řadit, bedlivě sledují všechny nerovnosti na silnici a především předepsanou rychlost, která už dávno skončila. Navíc říkají do každé křižovatky slovem „můžeš“ a přitom se nakloní tak, že nemáte vůbec žádný přehled o dění na silnici.

Leká se

Nejhorší spolujezdec je ten, který se leká. Slova typu „ne!“, „pozor!“, „brzdi“ a dalších nespočet citoslovcí se stupňující se výškou v hlase upozorňuje v krizových situacích, o kterých dobře víte a předem patřičně reagujete. V lepším případě. V tom horším posloucháte podobné vzdechy, kdy pouze domýšlí následky možné nehody, ke které by mohlo dojít.

Přelaďuje rádio

Zrovna začala hrát písnička, kterou máte rádi a spolujezdec jí rychlostí blesku přeladí, ideálně tlačítkem, které rozladí uloženou frekvenci. Následně přeladí dalších několik stanic, protože s autorádiem neumí. Možná bude v danou chvíli bezpečnější, pustit tam MP3?

Špatně naviguje

Dobrým důvodem, proč mít ve voze spolujezdce, je pomoc s navigací. To se může rázem změnit ve chvíli, kdy spolujezdec nedisponuje orientačním smyslem! Podobně na tom můžete být tehdy, kdy spolujezdec zná skvělé zkratky, které většinou končí slepou uličkou, nebo najedete o několik desítek kilometrů navíc.

Drobí

Potrpíte si na perfektně čisté auto, které před každou vzdálenější jízdou ještě pro jistotu vyluxujete, abyste se cítili ve svém autě opravdu dobře?  A pak spolujezdec z tašky vyndá sušenku a drobečky sype všude kolem sebe. Možná by bylo lepší zastavit na nejbližším parkovišti!

Telefonuje nebo píše zprávy

Chcete si za jízdy popovídat, ale váš spolujezdec pořád kouká do telefonu a nestačí odepisovat na přijaté zprávy? Zapojte ho do rozhovoru dříve, než začne telefonovat svým nejlepším přátelům, aby povyprávěl zážitky z posledních dní!

Zdroj: CarThrottle
Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články