Čínská Škoda Superb bude dostupná v Evropě. Cena za ultra luxusní sedan není ani půl milionu korun

Čínská auta obvykle vypadají pochybně, nemají valnou kvalitu zpracování a co do bezpečnosti jsou mizerné. Jsou ale velmi, velmi levné.

i Zdroj fotografie: Chery
i Zdroj fotografie: Chery
i Zdroj fotografie: Chery
i Zdroj fotografie: Chery
i Zdroj fotografie: Chery
Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
                   

Celosvětová politická a ekonomická situace vytváří pro někoho problémy a obtíže, pro jiného mezery na trhu, které chce vyplnit. Třeba čínské automobilky. Ruský trh se díky restrikcím změnil, evropské a světové firmy se odsud stáhly anebo stahují. Čínská produkce hledá možnosti, jak expandovat a Evropa, klidně i ta ruská část, se zdá vhodnou lokalitou. Ještě nedávno to vypadalo, že se Číňané do evropských končin pokusí proniknout spíše jen prostřednictvím elektromobilů, respektive elektrických SUV.

Čína miluje sedany. A peníze, klidně ty evropské

Ukazuje se ale, že by se expanze mohla týkat i klasičtějších vozů. S tradiční karoserií a se spalovacími motory. Čínský výrobce Chery oznámil, že bude v Evropě prodávat konkurenta pro model Škoda Octavia. Na domácím trhu jde o model dobře zavedený, se sedminásobnými prodeji vzhledem ke škodovácké klasice. Podle zpráv přímo z automobilky by Chery mělo do Evropy přijít jak s menším sedanem Arrizo 5, tak také s přímým rivalem pro Škodu Superb.

iZdroj fotografie: Chery

Ten, pod názvem Arrizo 8, však nebyl oficiálně uveden na trh ještě ani v Číně. Má jít o automobil s délkou 4 780 mm, šířkou 1 843 a výškou 1 489 mm. Vůz se klene přes rozvor 2 790 mm a svou velikostí jde přímo proti Superbu, byť Škoda je liftback, zatímco Arrizo 8 je klasický sedan. Vlastně do určité míry připomíná Toyotu Camry, dalšího konkurenta ve třídě.

Nejde o elektromobil, jak už bylo řečeno pod kapotou budou tři spalovací pohonné agregáty. Nejprve benzínová přeplňovaná jednotka s výkonem 197 koní a točivým momentem 290 Nm. A dále menší motor s objemem 1,5 litru a výkonem 156 koní. Nejsilnější variantou by měl být dvoulitr o výkonu 254 koní. Standardem pro automobil má být sedmistupňový automat a pohon předních kol.

iZdroj fotografie: Chery

V kabině lze vidět dva displeje s úhlopříčkou 12,3 palce, dřevěné dekory a kožené čalounění. Zaměřením je automobil určený pro náročnější klientelu. Prodej má začít na čínském trhu ve třetím čtvrtletí tohoto roku a zda se dostane na evropské trhy, a pokud ano, tak na které, je otázkou. Cena by měla být v přepočtu 499 000 Kč. Škoda Superb stojí v nejlevnější verzi na našem trhu aktuálně 845 900 Kč.

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie

Co říkáte na čínskou konkurenci Škody vy?

Zdroj: Chery
Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Bez Západu by Rusko bylo bez moderních zbraní, samo je totiž vyrobit neumí. Užívá techniku Francie, Německa i dalších zemí
Události247.cz
Události247.cz
Taxík levnější než jízda autobusem: Důchodci nemají ani ponětí, že jim stát poskytne dopravu kamkoliv za pár korun
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejděsivější místo na planetě: Přístup sem má jen pár lidí, běžný člověk by téměř s jistotou zemřel
adbz.cz
adbz.cz
Psi, které je téměř nemožné vychovat: Některá plemena pro poslušnost nemají předpoklady, mnoho lidí to před koupí neví