Čínská Škoda Superb bude dostupná v Evropě. Cena za ultra luxusní sedan není ani půl milionu korun

Čínská auta obvykle vypadají pochybně, nemají valnou kvalitu zpracování a co do bezpečnosti jsou mizerné. Jsou ale velmi, velmi levné.

i Zdroj fotografie: Chery
i Zdroj fotografie: Chery
i Zdroj fotografie: Chery
i Zdroj fotografie: Chery
i Zdroj fotografie: Chery
Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
                   

Celosvětová politická a ekonomická situace vytváří pro někoho problémy a obtíže, pro jiného mezery na trhu, které chce vyplnit. Třeba čínské automobilky. Ruský trh se díky restrikcím změnil, evropské a světové firmy se odsud stáhly anebo stahují. Čínská produkce hledá možnosti, jak expandovat a Evropa, klidně i ta ruská část, se zdá vhodnou lokalitou. Ještě nedávno to vypadalo, že se Číňané do evropských končin pokusí proniknout spíše jen prostřednictvím elektromobilů, respektive elektrických SUV.

Čína miluje sedany. A peníze, klidně ty evropské

Ukazuje se ale, že by se expanze mohla týkat i klasičtějších vozů. S tradiční karoserií a se spalovacími motory. Čínský výrobce Chery oznámil, že bude v Evropě prodávat konkurenta pro model Škoda Octavia. Na domácím trhu jde o model dobře zavedený, se sedminásobnými prodeji vzhledem ke škodovácké klasice. Podle zpráv přímo z automobilky by Chery mělo do Evropy přijít jak s menším sedanem Arrizo 5, tak také s přímým rivalem pro Škodu Superb.

iZdroj fotografie: Chery

Ten, pod názvem Arrizo 8, však nebyl oficiálně uveden na trh ještě ani v Číně. Má jít o automobil s délkou 4 780 mm, šířkou 1 843 a výškou 1 489 mm. Vůz se klene přes rozvor 2 790 mm a svou velikostí jde přímo proti Superbu, byť Škoda je liftback, zatímco Arrizo 8 je klasický sedan. Vlastně do určité míry připomíná Toyotu Camry, dalšího konkurenta ve třídě.

Nejde o elektromobil, jak už bylo řečeno pod kapotou budou tři spalovací pohonné agregáty. Nejprve benzínová přeplňovaná jednotka s výkonem 197 koní a točivým momentem 290 Nm. A dále menší motor s objemem 1,5 litru a výkonem 156 koní. Nejsilnější variantou by měl být dvoulitr o výkonu 254 koní. Standardem pro automobil má být sedmistupňový automat a pohon předních kol.

iZdroj fotografie: Chery

V kabině lze vidět dva displeje s úhlopříčkou 12,3 palce, dřevěné dekory a kožené čalounění. Zaměřením je automobil určený pro náročnější klientelu. Prodej má začít na čínském trhu ve třetím čtvrtletí tohoto roku a zda se dostane na evropské trhy, a pokud ano, tak na které, je otázkou. Cena by měla být v přepočtu 499 000 Kč. Škoda Superb stojí v nejlevnější verzi na našem trhu aktuálně 845 900 Kč.

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie

Co říkáte na čínskou konkurenci Škody vy?

Zdroj: Chery
Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Vyučil se automechanikem a tuto práci také dlouhé roky provozoval. Pak se na čas přesunul do oblasti profesionální dopravy, řidičák má v podstatě na vše, co se dá u nás legálně řídit. Po několika letech za volantem nákladního auta se vrátil zpět k původní profesi, kterou už dělá spíše z pozice vedoucího dílny. Má tak čas na redakční a publikační činnost i osvětu v oblasti automobilové techniky.

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund
adbz.cz
adbz.cz
Prostor 108m² podkrovního bytu využili do posledního centimetru: Dominantou jsou mohutné dřevěné trámy