Citroën plánuje revoluci. Chce představit elektrické auto pro každého

                   

Hlavní negativum elektrických aut? Je to především jejich cena. Ta je oproti verzi se spalovacím motorem podstatně vyšší, a to jak kvůli akumulátorům nebo technice, tak i kvůli tomu, že je elektromobil často dostupný v lepších výbavách. Revoluci v tomto směru plánuje francouzský Citroën, který se rozhodl vytvořit a nyní také představit elektromobil, který by měl být pro každého.

K výročí 100 let značky

Nový elektromobil Citroën má být představen při příležitosti 100 let značky. Je jasné, že při tomto jubileu bude chtít automobilka ukázat to nejlepší. Dá se tedy očekávat, že elektrický vůz pro každého by mohl skutečně splnit očekávání těch, kteří nad autem na elektřinu lehce přemýšlí, ale vadí jim možná negativa. Pokud francouzské auto bude skutečně pro každého, dost možná nyní píšeme o revoluci v elektromobilitě.

Současné problémy elektromobilů jsou jasné

Pokud bychom se měli podívat na to, jaké problémy jsou s elektromobilitou aktuálně spojeny, tak je to obecně jejich vyšší cena v porovnání s vozy se spalovacími motory. I případná úspora během nájezdu nemusí být pro někoho výhodná natolik, aby do elektrického vozu investoval. A pokud se přece jenom pohlédne po něčem opravdu levném, je zde problém hlavně s dojezdem, který nemusí vyhovovat potřebám pravidelné jízdy i mimo město.

Debut koncem února

Citroën stále tají, jak má novinka vypadat, stejně jako tají i to, jaké má být parametry. Musíme se tak spokojit s vyjádřením, že má jít o elektromobil, který bude pro každého. Nechme se tedy překvapit, jak se podaří vyladit praktičnost, výkon, dojezd a také cena. Debutovat má auto 27 února letošního roku. To bude datum, kdy Citroën buď způsobí revoluci v elektromobilitě, anebo taky ne.

Připomeňme také, že novinka by podle některých mohla vycházet z konceptu Citroën Ami. Jelikož toto by bylo možné řídit i bez řidičáku, možná právě toto myslí automobilka vyjádřením, že půjde o auto pro každého. Nechme se tedy překvapit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rumunsko zoufale potřebuje modernizovat tankové vojsko: zájem by mohlo mít o starší Západní stroje, zvládly by i mnohatisícovou armádu
Události247.cz
Události247.cz
Teorie o tom, že Putin není Putin, nabírá na síle. Video o dvojnících se šíří Ruskem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Japonští inženýři vypustí do Tichého oceánu radioaktivní vodu. Z Fukušimy jí vyteče 1,3 milionu tun
adbz.cz
adbz.cz
Slavnostní křišťálové nádobí po babičce do myčky nesmí. Lesk mu navrátí obyčejný ocet a citronová šťáva