Co má ve sbírce Bill Gates? Některé kousky překvapí

                   

Bill Gates je známý z mnoha různých důvodů. Snad každý si jeho tvář ihned spojí s názvem Microsoft a dlouhou dobu byl znám jako nejbohatší člověk planety. Přesto, že byl na začátku tohoto roku z pomyslného trůnu sesazen zakladatelem Amazonu, Jeffem Bezosem, stále vlastní majetek v hodnotě až 90 miliard dolarů. Proslul také velkou angažovaností v charitativní činnosti, nošením konfekčního oblečení i láskou k autům.

Na těch na rozdíl od oblečení už ale zcela určitě tolik nešetří. Ve své sbírce má řadu luxusních sportovních vozů, různé sběratelské kousky, ale také úplně obyčejné vozy, jako je například Ford Focus z roku 2008.

Porsche

O Billu Gatesovi je známo, že je velkým fanouškem této značky. I proto možná nevlastní jeden, ale rovnou tři tyto vozy. Konkrétně jde o modely Porsche 911 Carrera z roku 1991 (přibližně 110 000 dolarů), Porsche 930 a nádherné a nadčasové Porsche 959 Coupé z roku 1988 (155 000 dolarů).

Lamborghini

Mezi další oblíbence patří určitě i luxusní italské vozy Lamborghini. Ve sbírce Billa Gatese tak nechybí ani vysoce luxusní model Lamborghini Aventador za přibližně 600 000 dolarů.

Bugatti

Opravdovým skvostem v této sbírce je bezesporu automobil Bugatti Veyron, který je v současné době třetím nejvýkonnějším sériově vyráběným automobilem světa. Pořizovací cena je nyní době něco kolem 1,7 mil. dolarů.

Cadillac

Dalším autem, které nelze jen tak opomenout, je sportovní SUV Cadillac Escalade. Tento model vyráběný od roku 1999 stojí v přepočtu více než 100 000 dolarů.

Corvette

Mezi vozy, které má zakladatel Microsoftu ve své garáži, patří i tato luxusní limuzína za více než 100 000 dolarů.

Tesla

Bill Gates je rovněž majitelem luxusního, čistě elektrického SUV označovaného jako Tesla X. Produkce tohoto modelu začala v roce 2015 a pořizovací cena se pohybuje kolem 145 000 dolarů.

Jaká je celková cena sbírky?

Tím dlouhý seznam samozřejmě zdaleka nekončí. V garážích Billa Gatese můžeme najít například luxusní Audi R8, nejrůznější sběratelské i nové modely Rolls-Royce, Jaguar nebo Ferrari. Celková cena celé sbírky samozřejmě není nikde oficiálně uveřejněna, ale odhaduje se až na částku přesahující 5 miliónů dolarů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články