Rychlá jízda za volantem má svá nepsaná pravidla, která je nutno dodržovat - AutoŽivě

Rychlá jízda za volantem má svá nepsaná pravidla, která je nutno dodržovat

Rychlost je něco, co fascinuje snad každého. Je to jedna z věcí, kterou si možná neuvědomujete, ale může vás vystavit riziku. Řidiči rádi testují své možnosti.
i Zdroj fotografie: Depositphotos

Patří mezi ně hlavně mladí lidé, kteří chtějí vědět, jakou rychlostí může jet jejich vůz. Když jezdíte rychle, jsou tu faktory, které přispívají k tomu, že bude rychlá jízda nebezpečnější. Pokud se na tyto faktory zaměříte, můžete jezdit vyšší rychlostí, ale zároveň si jízdu užijete, protože bude bezpečná. Jedním z faktorů jsou vaše ruce, které by měly zaujímat jednu polohu. Nesprávným umístěním rukou na volantu nemůžete vozidlo na vozovce mít pod kontrolou.
Hlasitá hudba v autě může vést k nehodě. Mozek řidiče je při ní mnohem pomalejší

Studie dokázaly, že čím hlasitější hudbu si v autě pustíte, tím máte delší reakční dobu. Je to špatná věc, obzvláště pokud se jedná o rychlou jízdu nebo se dostanete na silnici do situace, která si žádá rychlé řešení. Hlasitá hudba může zapříčinit nesoustředění se na dění před vámi, neslyšíte motor auta a můžete mít klamný úsudek o rychlosti i bodech řazení.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Při rychlé jízdě je důležité dívat se přímo před sebe. Rychlost je sice zábava, ale o to větší pozor si za volantem musíte dát. Vinou vysoké rychlosti se můžete dostat do smyku a způsobit dopravní nehodu. Dívejte se dopředu co nejvíce, soustřeďte se na vozovku a mějte nad svým vozem kontrolu. Do zatáček vždy zpomalte. Důvodem, proč se vám dobře neřídí a můžete to ovlivnit jízdu, je nesprávná poloha sezení. Měli byste najít ideální polohu, ve které se vám bude dobře řídit a zároveň budete mít možnost sledovat situaci na silnici ze všech stran.

K rychlé jízdě si najděte správné místo

Své řidičské dovednosti si vyzkoušejte na místech, kam nejezdí jiný vozidla nebo je zde minimální provoz. Své myšlenky pak věnujte pouze řízení automobilu a také rychlosti. Jízdu si můžete užít bez ohledu na ostatní řidiče. Důležité je také vybrat si správný čas, rozhodně se do rychlé jízdy nepouštějte v ranních nebo odpoledních špičkách. Riskujete také pokutu, pokud vás chytí policie, a za rychlou jízdu to není jen několik stovek korun.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Rychlá jízda vám může ušetřit několik minut na silnici, ale rozhodně se nevyplatí riskovat, pokud víte, že jste na dálnici a kolem sebe máte další řidiče. Při rychlé jízdě dejte hudbu na minimum a sledujte provoz nejen před sebou, ale také za sebou. Rychlá reakce je v tomto ohledu velmi důležitá. Pokud máte možnost, otestujte si své dovednost na uzavřené dráze nebo okruhu, kde jsou na rychlé jízdy specializování a mohou poradit.

82 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (78%) 647 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Bývalý ruský kapitán ukradl lodní šrouby svého torpédoborce
Události247.cz
Za návštěvu hospody zaplatíte až 6 000 Kč měsíčně. „Popíjet“ budou moci pouze testovaní, jenže antigenní test nestačí
VědaŽivě.cz
Prodloužit životnost baterie telefonu není složité. Rozhodující je způsob nabíjení
adbz.cz
Neobvyklé zalévání orchidejí zajistí, aby vždy krásně kvetly a měly násobně více pupenů