Co se stane, když se na trať rallye dostane zmatený pes? Štěstí mu opravdu přálo

                   

Rallye je terčem nebezpečných scén pro lidi, ale i pro zvířata

Často se stane, že závodník rallye zvláště v ostrých zatáčkách a nepřehledném terénu vybočí z dráhy a se svým vozem doslova zapluje na nečekaná místa. O podobném případu by mohl mluvit například jezdec Sébastie Ogier, který se svým vozem zajel doprostřed nic netušících, klidně se pasoucích krav. Naštěstí se tehdy ani jezdci, ani zvířatům nic nestalo. Ovšem ne vždy končí střet se zvěří šťastným koncem.

Známe podobný příběh, kde se zvíře vinou nepozorných majitelů dostalo přímo na trať, na právě probíhající závod. Jen o vlásek unikl nehodě, která mohla vést jak pro jezdce, tak pro zvíře k fatálním následkům. O tom, že se jezdec i zvíře podruhé narodili, není pochyb.

O velkém štěstí může mluvit tento domácí mazlíček

Internet obletělo video domácího mazlíčka, konkrétně psa, který se nešťastnou náhodou dostal na trať mezi závodní automobily. Když zrovna projížděl pilot Fernando Zuasnabar se svým vozem Mitsubishi Lancer, všiml si volně pobíhajícího psa na trati až v poslední chvíli. V jediném okamžiku pouze sešlápl brzdový pedál, žádný jiný manévr v podobě strhnutí volantu nebo zatažení ruční brzdy už nebyl možný.

Velké štěstí sehrála samotná trať, která rychle projíždějící automobil doslova vystřelila do vzduchu a tím psovi zachránila život. Jak to? Protože pes v tu dobu byl přímo pod autem! Když vůz dopadl zpět na kola, pes už byl dávno v bezpečí a mohl se tak vrátit ke svým majitelům. Ti už si ho příště budou více hlídat nebo jej nechají na bezpečnějším místě, než je závod Rallye!

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články