Co se stane s tachometrem, pokud překročíte hranici 999 999 km?

                   

V současné době je již prakticky nemožné udělat s novým autem milion kilometrů. Dnes se auta dělají na několik roků, nikoliv pro několik generací a dekád. Takže když už má být nějaký rekord pokořen, pravděpodobně to nebude se sedmičkovým Golfem 1.0 TSI. Dnes si připomeneme poněkud emotivní událost taxikáře z Valašských Klobouků, Richarda Oheru, který se svým milovaným Transporterem zvládl najet neuvěřitelných milion kilometrů a velmi ochotně se o tenhle zážitek s námi podělil.

Richard, který je taxikář, se o svůj vůz stará opravdu pečlivě. Mluvíme tady o dieselovém Volkswagenu Transporter (T4 Caravelle), který má dokonce původní motor. Původní je i převodovka a střiky, ostatní záležitosti jsou podle slov majitele pouze běžné opravy – prý stačí nalít jenom naftu a olej, a Transporter jede dál.

Majitel si nebyl jistý, co se zobrazí, když překročí hranici 999 999 km. Nato nedostal odpověď ani v servisu a tak si k téhle události zavolal regionální televizi. Co se tedy stalo? Ostaly devítky, nebo se nějakým zázrakem vytvořilo místo pro další číslo? Realita je taková, že na odometru se objeví pouze pomlčky a vaše počítání kilometrů je navždy uzavřeno. Teoreticky je možné, že systém počítá kilometry pořád dál, ale palubní počítač už není schopen je zobrazit. Richard pokračoval v jízdě ještě další kilometr, jestli se něco nezmění, ale bohužel. Každopádně, byl to hodně dojímavý moment, který zažije jenom hrstka lidí. Samotný majitel vozu byl na pochybách při čísle 750 000 km, no jeho nesmrtelný VW to zvládl. A jaké jsou jeho plány teď? No přeci jít na další milion. My mu samozřejmě držíme palce a věříme, že jeho T4ka bude sloužit co nejdéle.

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články