Více jak třetina českých žen za volantem si myslí, že jsou výborné řidičky. Průzkum tvrdí, že řídí lépe než muži

Automobilka Kia provedla průzkum mezi řidičkami. Zeptala se jich, co si myslí o svých řidičských schopnostech a jak hodnotí muže za volantem.

i Zdroj fotografie: KIA
                   

Automobilka Kia provedla průzkum, kterého se zúčastnilo 1 017 českých řidiček. Hlavním cílem průzkumu bylo zjistit vztah žen k řízení. Průzkum byl také cílen na zjištění náhledu žen na zažité stereotypy mezi muži a ženami za volantem.

Jak se vidí ženy jako řidičky

Z dotázaných žen 40 % usedne za volant každý den, 21 % žen jen jednou týdně, dále 14 % v intervalu delším než jeden týden. Zbytek řídí jen příležitostně, nebo vůbec. Dále 13 % žen o sobě řeklo, že jsou výborné řidičky, a 16 % si o sobě myslí, že jsou věčné začátečnice. Oproti tomu se až 31 % řidiček domnívá, že jejich schopnosti jsou průměrně dobré.

iZdroj fotografie: Pexels

Jak vidí ženy muže za volantem

Na dotaz, zda jsou muži lepší řidiči než ženy, odpovědělo 77 % žen, že řidičské schopnosti nezávisí na pohlaví. Dvě třetiny žen jsou přesvědčeny, že řídí mnohem bezpečněji než muži. Dále 29 % řidiček odpovědělo, že muži přeceňují své řidičské schopnosti a 44 % z nich prohlásilo, že jsou muži za volantem ovládáni svým egem. Jedna čtvrtina žen si myslí, že muži nikdy nepřiznají chybu, a to i v případě, že jí udělají.

Muži a řidičské schopnosti

Více než polovina žen je přesvědčena o tom, že muži jsou mnohem lepší v drobných opravách auta a výměně pneumatiky. Pouze 20 % žen ale uznalo, že opačné pohlaví je lepší při parkování vozidla. Co se týče krizových situací, 12 % žen odpovědělo, že muži jsou lepší než ženy.

iZdroj fotografie: Pexels

Největší slabina žen za volantem

Asi 16 % žen se domnívá, že nemají žádné slabiny. Necelá polovina žen ale přiznala, že jejich největší slabina je nepředvídatelné chování v krizových situacích a zmatkování. Ženám nejvíce vadí šovinistické poznámky mužů a podceňování jejich řidičských schopností.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dotázané ženy většinou popírají, že by se za volantem chovaly hystericky. Dokážou uznat své chyby a jsou si jich vědomy. Nejvíce jim ale vadí, že je muži často podceňují. Mnohé z nich se tak řízení vzdají a raději chodí pěšky. Ženy si také přiznaly své nedostatky a některé se nebojí o sobě říct, že neumí řídit.

Které pohlaví podle vás řídí bezpečněji?

Zdroj: KIA exPRESS

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články