Tyto věci nikdy nenechávejte v autě během teplých dnů | AutoŽivě

Tyto věci za teplých letních dní rozhodně nenechávejte v autě. Můžou napáchat pořádnou paseku

Tento seznam si určitě zapamatujete. Jedná se o věci, které nikdy nesmíte nechat v autě za teplého letního dne.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Léto je v plném proudu a s ním také pořádně teplé dny, které dokážou dát značně zabrat jak našemu organismu, tak i věcem kolem nás. Je proto vždy lepší dodržovat několik základních zásad, jako je řádná hydratace, pobyt ve stínu a mnoho dalšího. Stejně tak, jak se staráme o sebe, je důležité pečovat i o věci, které mohou přílišnými teplotami trpět také. Mezi ně patří například automobily a celá řada drobností, jež v nich můžeme snadno zapomenout.
Skleníkový efekt

Podobně jako u skleníků, i u uzavřených aut platí pravidlo, že čím déle je necháte na sluníčku, tím vyšší teplota v nich bude. Ta je pak nejenže velmi nepříjemná, a po nasednutí do automobilu se podobá ráně do obličeje, ale může být také nebezpečná. Nejenže totiž může doslova zabíjet, ale také poškodit vybavení auta i jeho interiér. Je proto velmi důležité dbát během teplých letních dnů na to, co v autě necháváte. Některé věci tam totiž rozhodně nepatří.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Cokoliv živého

Nejdůležitějším pravidlem v teplých dnech je to, že v automobilu nikdy nesmíte nechat nikoho a nic živého. Zejména pokud je celé auto zavřené a teplota v něm je vhodná akorát na upečení. Dobrý pozor tedy dávejte především na děti a zvířata a buďte ohleduplní. Vyvarujete se tak nepříjemné tragédii a značným problémům.

Elektronika

Zapomenutí elektronických zařízení v rozehřátém automobilu se vám může nehezky vymstít a také vás tato „drobnost“ vyjde na nemalé peníze. Elektronika je totiž sama o sobě velmi náchylná na změnu teplot, která dokáže mít negativní vliv na její funkčnost. Vysoké teploty však navíc mohou způsobit nejen zkratování elektrických zakončení, a tím i zničení celého zařízení, ale také jeho vznícení.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Léky a kosmetika

Další věcí, která je háklivá na výkyvy teplot, jsou také léky a kosmetika. Ty totiž vlivem tepla mohou ztrácet svou trvanlivost, nebo dokonce celou použitelnost. Rovněž dokážou nepěkně zašpinit interiér automobilu. Jestliže tedy vaše auto opouštíte, ujistěte se, že žádná z takových věcí se tam nenachází. A pokud ano, raději si ji přibalte s sebou.

Sladkosti

Teplo a cukr je téměř vražedná kombinace, která může znamenat pouze jedno. Roztopení. A to rychlé. Pamatujte na to tedy i ve vašem autě, kde si nejspíše nepřejete najít roztopenou čokoládu nebo jiné sladké pochutiny. Ty totiž můžete v lepším případě okamžitě vyhodit a v tom horším drhnout ze sedaček nebo koberců auta.

Nápoje

Ačkoliv se to nemusí zdát, zapomenutí nápojů v rozehřátém autě je vcelku nebezpečnou věcí. Ty jsou totiž většinou prodávány v plastových lahvích, z nichž se vlivem tepla vylučují škodlivé látky. Ty poté pitím dostáváme do našeho těla. Minimálně vám tak může být poměrně nevolno, tudíž není radno tuto situaci podceňovat.

Zdroj: AutoCar

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 230 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Klíčové důvody, proč byli Vikingové tak úspěšní při svých nájezdech na osídlené vesnice. Moment překvapení byl triumf
Události247.cz
Rušení nemocnic? Šíříte lži, strašíte lidi a příště si ověřte informace, utřel Vojtěch v duelu ministrů Hamáčka
VědaŽivě.cz
Věříte, že přistání Američanů na Měsíci byl podvrh? Pravda za konspiračními teoriemi odhalena v plné kráse
adbz.cz
Přesaďte a rozmnožte lilie léty ověřeným způsobem zahrádkářů. Právě teď je na to ideální čas, bohatě vám pokvetou už příští rok