Crossover Tesla Model Y má být na trhu dříve, než se čekalo. Chce nalákat na nízkou cenu

                   

O novince, tedy o crossoveru s označením Tesla Model Y se mluví již nějakou dobu. Zatímco s většinou předchozích vozidel měla automobilka často problém s termínem uvedení, nebo s termínem dodání zákazníkům, zde by měl přijít pravý opak. Podle prvotních informací by měl být Tesla Model Y k dispozici dříve, než se původně očekávalo.

Výroba bude zahájena za necelý rok

Abychom byli termínově přesnější, nečekejte měsíce, ale necelý rok. Podle oficiálních informací by měl být vůz Tesla Model Y začít vyráběn zhruba v létě roku 2020. Předchozí termíny přitom mluvily o tom, že se tato nová Tesla nezačne vyrábět dříve, než na podzim roku 2020. Jde o posun o několik měsíců, což znamená jediné. Případní zájemci se mohou těšit na to, že svoje objednané auto mohou dostat dříve, než očekávali.

Druhé lidové auto

I Tesla Model Y má být tím autem, které se dá označit jako lidové. Tím prvním je v portfoliu Tesly Model 3, který se díky své nízké ceně má stát autem pro širší masy. Stejné plány jsou i s touto novinkou. Samozřejmě neočekávejme ceny v nižších stovkách tisíc, ale rozhodně můžeme říci, že v porovnání s ostatními modely má být Tesla Model Y cenově výhodnější, stejně jako tomu bylo u auta Tesla Model 3. Podle některých zpráv má být dokonce tento crossover nejlevnější v portfoliu automobilky. Zatím je před námi necelý rok času, a tak se nechme překvapit, zda k tomu skutečně dojde. Aktuální částkou, o které se mluví je suma 39 000 amerických dolarů.

K dispozici bude v několika verzích

Základní verze má být autem pro masy, a to hlavně díky ceně. Nutno však dodat, že Tesla počítá s tím, že Model Y nebude vyráběn jenom v jedné jediné variantě. K dispozici budou i další alternativy.

Tou první bude Tesla Model Y Long Range, která bude nabízet větší dojezd. Ten by se měl zvýšit na 482 kilometrů na jedno nabití. Cena této varianty má stoupnout na 47 000 dolarů.

Další variantou bude verze Tesla Model Y Dual Motor AWD která sice bude mí dojezd zhruba o 50 km nižší než předchozí, ale hlavním lákadlem má být především výkon. Ten přinese zrychlení z nuly na stovku za 4,8 sekundy a maximálku na hranici 217 km/h. I tady už bude nutné si připlatit. A to 51 000 USD.

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články