Čtvrtá největší automobilka právě vznikla. Koncern PSA se spojí s FCA

                   

Je to čtvrtý největší výrobce automobilů na světě.  Vznikl celkem jednoduše. Že se něco podobného chystá, o tom se mluvilo už před pár týdny. Následně zprávy na chvíli utichly a není je to oficiální. Koncern FCA se spojuje s PSA.

Koncern FCA hledal spojence dlouho

Podívejme se ještě do větší minulosti, ve které najdeme zprávy o tom, že koncern FCA hledal určitého spojence na automobilovém trhu dlouhodobě. Byly vedeny jednání například s General Motors, ale bez úspěchu. Následně zkusili oslovit Renault, ale také nic. Následně se objevily zprávy o tom, že se jedná s francouzskou PSA a vše nasvědčovalo tomu, že vše klapne. Nyní již je ti potvrzeno. Již vrzy vznikne nové představenstvo, ve kterém budou spravedlivě v pěticích zástupci FCA i PSA.

Proč právě tato fúze?

Důvody jsou celkem jasné. Fúze PSA a FCA má vést k několika věcem. V první řadě má jít o celkové snížení nákladů, které souvisí jak s výrobou, tak i vývojem nových vozů. Dále nelze zapomínat ani na vývoj jako takový. Hlavně v oblasti elektromobility a autonomního řízení. Díky tomuto spojení by vše mohlo jít kupředu mnohem rychleji než dříve. A právě pokrok je něco, co dnes hraje ve světě automobilismu hlavní roli, kdo zaváhá nebo nestíhá, ten své konkurenty následně jenom těžko dohání.

Téměř 9 milionů aut ročně

Pokud sečteme čísla z minulého roku, tak oba dva koncerny prodaly dohromady 8,7 milionů vozidel. Letošní počet pro ně tím pádem bude společný, a tak můžeme říci i to, že díky tomuto spojení vznikla čtvrtá největší automobilka na světě. Před nimi se nachází Toyota, dále VW Group a na prvním místě aliance Renault-Nissan-Mitsubishi. Zda tato fúze pomůže celkově zlepšit a zatraktivnit jednotlivé vozy a zda povede k tomu, že se prodejnost výrazně zvýší, to je zatím pouze řečnickou otázkou, na kterou nezná odpověď vůbec nikdo.

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná