Očekávaný futuristický Cybertruck letos nebude. Tesla ho znovu odkládá, Elon Musk učinil nelehké rozhodnutí

Tesla potřebuje víc času, aby zavedla nové technologie a svůj elektrický pick-up zdokonalila. Chce také udělat vůz cenově dostupnější. Nejlevnější verze prozatím vyšla na 870 tisíc.

i Zdroj fotografie: Tesla
                   

Obrovský rozruch způsobila americká automobilka miliardáře Elona Muska, když představila světu v roce 2019 Teslu Cybertruck. Futuristický pick-up zaujal a objednal si ho už více než milion lidí. Na svoje vysněné kybernetické vozidlo si ale budou muset počkat. Začátek výroby modelu společnost postupně odsouvala a nyní už je definitivně jasné, že to nebude ani letos.

Překvapivější a propracovanější

Automobilka Tesla totiž podle Muska letos nepředstaví žádné nové auto. To znamená, že i na sporťák Roadster si budou muset zákazníci počkat nejméně do roku 2023. „V letošním roce nebudeme uvádět nové modely vozidel. Nemělo by to smysl, protože budeme mít stále omezené množství dílů,“ cituje Muska agentura Reuters.

iZdroj fotografie: Tesla

Podle něho by Tesla mohla vyrábět čtvrt milionu Cybertrucků ročně, ale potřebuje čas na zavedení řady nových technologií. Neoficiální zdroje hovoří o tom, že Cybetruck má být ještě propracovanější a překvapivější. Baterie by problémem už být neměly. Futuristický pick-up ale musí být modernizovanější a dokonalejší než ten, který automobilka představila před třemi lety.

Konkurence Tesle šlape na paty

Obavy Musk vyjádřil o tom, jak automobilka udělá Cybertruck cenově dostupným. Téměř polovina lidí, která si model už objednala, volila střední výkonovou úroveň Dual Motor s cenovkou 50 tisíc dolarů, tedy přes milion korun. O základní verzi s cenou 40 tisíc dolarů, zhruba 870 tisíc korun, příliš zájem nebyl a asi 44 procent objednávek žádalo nejsilnější verzi Tri Motor za 70 tisíc dolarů, což je v přepočtu kolem 1,5 milionu korun.

Muskovu automobilku k vylepšení Cybertruck donutila i rostoucí konkurence na trhu elektrických pickupů. Například společnosti Ford a Rivian dokonce předběhly Teslu v uvádění elektrických pickupů na trh. Rivian zahájil dodávky svého pickupu R1T a Ford by měl pick-up F-150 Lightning dodávat letos na jaře. Nespí ani General Motors, která letos představila elektrický pickup Silverado a vyrábět se začne v roce 2023.

Co říkáte na Teslu Cybertruck?

Zdroj: MotorTrend

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články