Důchodkyně suverénně vjela na přejezd přes všechny výstrahy. Padající závora jí málem urazila hlavu

Hazardérů, co na železničních přejezdech ignorují výstražnou signalizaci bude asi vždy dost. Konce pak mohou být neveselé a podobné, jako v našem videu. Nenechte si ho ujít.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Že se na železniční přejezd nemá vjíždět, když je výstražné zvukové a světelné zařízení v činnosti ví v zásadě každé dítě ze školky, které chodí s paní učitelkou na procházku kolem přechodu. Na základní škole pak už každé dítě, tam se to učí tuším hned v první třídě. Tím spíš je možná s podivem, kolik dospělých, dávno školou „nepovinných“ jedinců tenhle elementární pokyn ignoruje. Výsledky jsou pak tragické. Pojďte se podívat na cyklistku, jíž závora málem „urazila hlavu“.

Nepoučitelní s autem i na kole

Jak ze záběrů kamery vidíme, přes blikající červená světla nemělo ani tmavé Volvo a ani první cyklistka (pravděpodobně ani kamarádka naší „kaskadérky“) jakékoli zabrány, aby na přejezd vjeli. A klidně pokračovali dále. Závory však šly dolů poměrně hodně rychle a i když se naše hrdinka snažila dostat pod jejich úroveň, nepomohlo to. Popravdě, kdo jste někdy zažil podobný náraz, tak mi určitě potvrdíte, jaká to je neskutečná rána a jak to umí „rozhodit“ krční páteř.

iZdroj fotografie: iStock

Čili v zásadě obdiv za to, že ač již dáma v letech a evidentně netrénovaný sportovec se nakonec z pádu sebrala a my můžeme jen doufat, že se jí opravdu nic vážného nestalo. Zdroj neuvádí, v jakém stavu cyklistka milující adrenalin byla. Protože nic jiného, než životu nebezpečný adrenalin tohle opravdu není. Vjíždět na přejezd, kde všechno bliká je hazard s vlastním životem, případně se zdravím lidí ve vlaku. Rychlobrzda, kterou strojvedoucí často použije, totiž umí poslat všechny nepřipravené hodně rychle dopředu, případně rovnou k zemi. O úrazy pak nebývá nouze.

Nejdůležitější z celého článku je tohle

A nyní možná to nejdůležitější: jak sami vidíte, nejedná se zdaleka o jednu jedinou kolej. Naopak, jde o poměrně rozsáhlý koridor s několika souběžnými kolejemi. A vy absolutně nemůžete vědět, z jaké strany a na jaké koleji vlak přijede. Stejně tak se v jednom okamžiku může míjet i několik vlaků. Tím spíš se tedy jedná o trestuhodnou, exemplární nezodpovědnost a pevně věřím, že krom ošetření u lékařů dostala paní ještě „pozdrav“ od policie v podobě pokuty.

To stejné pochopitelně u prvního projíždějícího ve Volvu XC90. Záznam z kamery a RZ vozu jsou asi vcelku jasným důkazem. Přesto, pokud byste se do takovéto situace někdy dostali a vaše vozidlo bylo schopné pohybu: za žádnou cenu jej neopouštějte, rozjeďte se i proti zavřeným závorám, jsou na to stavěné a při podobném nárazu na vnitřní stranu se jednoduše zlomí a umožní vám vyjet. Všechna poškození a (oprávněné) pokuty budou triviální proti tomu, kdyby vás a vaše auto smetl vlak. Držíme palce, ať v podobné situaci nikdy nejste!

Jakou pokutu byste dali všem „výtečníkům“ z videa?

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články