Němci varují před koupí oblíbené Dacie Duster. Levná ojetina se časem výrazně prodraží, je to bezedné prasátko

Při nákupu ojetiny je dobré neřídit se jen cenou, ale také výsledky testů a recenzí. Německý test ukázal, že oblíbené a levné ojeté SUV má mnoho technických problémů.

i Zdroj fotografie: Dacia
                   

Při nákupu ojetiny není dobré dát jen na cenu, protože v závěru vás může vozidlo stát mnohem více peněz. Aktuální situace na trhu komplikuje nákup ojetého vozu a také mnoho lidí nemá rozpočet na nákup vysoký. Na vrchol prodejnosti se dostala levnější Dacia Duster, před nákupem však varuje německý test, který odhalil mnoho nedostatků.

Levná Dacia Duster

Za deset let se toto SUV stalo jedním z nedůležitějším ve skupině Renault. Jen v Evropě se prodávají statisíce těchto modelů. Němečtí odborníci se rozhodli toto vozidlo otestovat. Testem prošlo několik prvních modelů, vyrobených mezi roky 2010 až 2018. Výsledky jsou velmi nepříznivé.

iZdroj fotografie: Dacia

Dacia Duster bude pravděpodobně ještě nějakou dobu dobrou volbou při nákupu ojetiny. Nabízí dost prostoru, má jednoduchou konstrukci a s pohonem 4 x 4 si poradí i s horšími typy povrchů. K dispozici jsou benzínové, dieselové, a dokonce i LPG motory. Bohužel i přes řádnou péči předchozích majitelů se Dacia může stát noční můrou.

Mnoho nedostatků

U ojetého vozu většinou počítáme s tím, že bude třeba něco vyměnit či opravit. Bohužel Dacia Duster po letech vykazuje mnoho velkých problémů. Výsledek německých testů dokonce ukázal, že Duster je nejméně spolehlivá Dacia po třech letech provozu. Vykazuje až dvakrát více problémů.

iZdroj fotografie: Dacia

Německé technické testy zjistily, že nejhůře je na tom motor 1.2 TCe a 1.5 dCi. Měly vysoké úniky oleje a problémy s palivovým čerpadlem. I některé další motory měly problém s turbem a vstřikovači. Duster podle testů má také problém s únikem oleje z převodovky a plasty v interiéru byly poškozeny působením vysokých letních teplot. Levný nákup ojetiny se tak může velmi prodražit.

Jaké máte zkušenosti s vozem Dacia Duster?

Zdroj: DE-tests

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Veselý

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Létající“ tank T-80 existuje i v pomalejší verzi UD bez plynové turbíny: měl být budoucností SSSR, ale slyšet je o něm stále
Události247.cz
Události247.cz
Rovnou čtyři země dostaly od Putina stopku: Prý s nimi nikdy nebude jednat o míru
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nová umělá inteligence se sama vyvíjí stejně, jako tomu bylo při Darwinově evoluci
adbz.cz
adbz.cz
Pes štěká v noci do prázdna: Možné důvody a jak ho to odnaučit