Nejlevnější SUV automobil na trhu prošel faceliftem a dostal limitovanou edici. Dacia Duster má novou image

Automobilový výrobce Dacia představil novou verzi už tak dost známého modelu Duster. Toto nejlevnější SUV dostalo řadu vylepšení, kterými si určitě získá spoustu řidičů.

i Zdroj fotografie: Dacia
i Zdroj fotografie: Dacia
i Zdroj fotografie: Dacia
i Zdroj fotografie: Dacia
i Zdroj fotografie: Dacia
i Zdroj fotografie: Dacia
Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
                   

Dacia nedávno představila faceliftovaný model Duster. Tento nejlevnější a velmi oblíbený model SUV dostal speciální verzi založenou na nových exkluzivních úpravách. Tento cenově velmi dostupný automobil je volbou řady řidičů z mnoha důvodů. Někteří si díky tomuto modelu za normální peníze koupí SUV, jiné zase okouzlí její vzhled a výbava. Ať už je to tak, nebo tak, Duster má celou řadu příznivců, a v prodeji rozhodně nijak nezaostává.

iZdroj fotografie: Dacia

Dacia přišla s modernizovaným modelem Duster

Automobilka Dacia má po faceliftu Dusteru novou verzi Extreme. Tento model bude k dostání až nějakou dobu po klasických verzích. Tato nová verze bude k dispozici nejspíš až v roce 2022. Duster dostal kromě prémiové povrchové úpravy Prestige také dodatečnou lepší výbavu. Už ve standardní verzi bude na jeho majitele čekat loketní opěrka mezi předními sedadly.

iZdroj fotografie: Dacia

Názory na něj se různí

Podle některých kritiků je však tento model naprostým propadákem hned z několika důvodů. V roce 2021 mají už snad všechny automobily i v té nejhorší výbavě loketní opěrku mezi předními sedadly, kterou Dacia Duster nabízí v jakémsi prémiovém voze. Mezi další vylepšení ve výbavě Dusteru jsou například automatická klimatizace, multimediální systém Media Nav s 8 palcovým displejem, navigace, WI-Fi připojení a podpora pro Apple CarPlay a Android Auto.

iZdroj fotografie: Dacia

Nové estetické doplňky a lepší výbava

Mimo výbavu se modernizace projevila také na estetice vozidla. Nejmodernější vzhled dodává novému Dusteru mimo jiné i několik barevných akcentů. Pro zákazníky bude v nabídce několik barevných verzí, jako jsou Glacier White, Cornet Grey, Iron Blue, Pearl Black, Arizona Grey nebo Urban Gray. Celkový vzhled vozu doplní hliníková kola v černé barvě.

iZdroj fotografie: Dacia

Oranžová barva dodává lepší vzhled jak interiéru, tak exteriéru

Nový Duster má ve své výbavě také řadu doplňků laděných do oranžové barvy. Jedná se například o vložku přívodu vzduchu na předním nárazníku, kryty zrcátek, střešní lišty a také dveře kufru. Oranžová barva se dostala i do interiéru, kde zdobí dveře, středové konzole a švy sedadel. Cena tohoto modelu zatím není známá, protože se do prodeje dostane nejdříve v roce 2022.

Zdroj: Dacia

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články