Dacia, jak ji neznáte. Po změně loga přijde na trh také nový design vozů ve stylu Aston Martin

Dacia přichází s další novinkou. Po nedávné změně svého loga tato značka potvrdila také plán na zcela nový design svých vozů.
i Zdroj fotografie: Dacia
                   

Není tomu tak dávno, co rumunská automobilová značka vozů Dacia, oficiálně zveřejnila své nové logo. To ve zkrácené verzi písmen D a C ale odstartovalo hned celou řadu změn, které na trh přivedou zbrusu nový styl této známé automobilky. Ta totiž kromě loga provedla úpravy také v propagačních barvách a dalších detailech. Není to však vše! Teprve nedávno totiž její představitelé oznámili plán, ve kterém chystají tvorbu nových modelů, které budou designem inspirovány luxusní značkou Aston Martin.  
Dacia, jak ji neznáme

Dacia pokračuje v expanzi a celková změna logotypu nebyla rozhodně tou poslední, ani nejradikálnější, k jaké se tento rumunský výrobce vozů odhodlal. Kromě této úpravy Dacia také opouští i klasicky modrou barvu a jako propagační nyní bude používat odstíny zelené a hnědé, v příjemné kombinaci s pískovou či oranžovou. Co je však pravděpodobně největším překvapením, je plán na výrobu zcela nových modelů, které svým designem budou připomínat prestižní britskou značku Aston Martin.


iZdroj fotografie: Dacia

Smlouva s designovým ředitelem

Celá tato novinka byla oznámená na základě vznikající spolupráce, kterou rumunský výrobce aut Dacia podepsal s bývalým designovým ředitelem Aston Martin, Milesem Nurnbergem. Ten je v těchto kruzích považován za naprostou kapacitu a na svědomí má mimo jiné například design vozů, jako jsou Valkyrie nebo luxusní SUV DBX.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Nedá se tedy divit tomu, že po odstoupení pozice ředitele designu pro Aston Martin se Miles Nurnberg stal velice žádaným a hned několik konkurenčních automobilových značek bojovalo o jeho přízeň. Tu si však právem zasloužila právě Dacia a vypadá to tak, že spojením nových sil může vzniknout velice slibná řada kvalitních automobilů s luxusním designem.


iZdroj fotografie: Dacia

Nová řada s nádechem vášně

„Jsme rádi že můžeme v tomto vzrušujícím čase pro značku Dacia přivítat Milese Nurnberga v našem týmu. Miles je uznávaný designér, který svou prací v Aston Martin inspiroval mnohé. Jeho zkušenosti a vášeň pro budování silných značek prostřednictvím designu budou pro Dacii velkým přínosem. Pomohou nám vstoupit do budoucnosti,“ prohlásil viceprezident korporátního designu Laurens van den Acker. Podle jeho slov to tedy vypadá tak, že Dacie chystá něco speciálního a brzy o tom budeme slyšet.

Zdroj: Dacia, Laurens van den Acker

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 437 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Osudové chyby Němců při vylodění v Normandii mohly změnit historii. Zmatek ve velení a brilantní zpravodajská hra spojenců hrály klíčovou roli
Události247.cz
Herečka Johanssonová žaluje společnost Disney kvůli Black Widow. Požaduje astronomickou částku
VědaŽivě.cz
Kdy nám dojde ropa? Dopad bude tvrdší, než si vůbec dokážeme představit. Změní se chod celého světa
adbz.cz
Unikátní průhledné sukulenty zvládne pěstovat i naprostý lenoch. Vypadají jako křišťálové šperky a jsou absolutně nenáročné