Řidič nákladního auta vyškolil řidiče. Bezohledně se snažil předjet v nejméně vhodném místě

Řidič černého osobního vozu se rozhodl nebezpečně předjet kamion. Ten se však nenechal, vše natočil a video se na sociálních sítích stalo virálním.

i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Řidiči na silnicích dokážou být velmi bezohlední. O to nebezpečnější to může být v provozu na dálnicích, protože při zmatkování ve vyšší rychlosti může vzniknout neštěstí. I když bychom vždy měli dbát na to, abychom při řízení neohrozili další účastníky silničního provozu, řidič osobního auta z videa si z toho rozhodně nic nedělal. Řidiči nákladního auta jeho jednání nebylo lhostejné a rozhodl se mu uštědřit pořádnou lekci.

Nebezpečné předjíždění či brždění

Každý den se na silnicích můžete setkat s řidiči, kteří by si očividně měli znovu projít pravidla silničního provozu a zopakovat si nejednu lekci v autoškole. Ať už se jedná o situace, jako jsou například zácpy, předjíždění, nebo dodržování maximální povolené rychlosti, vždycky se najde nějaký expert, kterému jsou životy ostatních lhostejné. Jako řidiči bychom měli být maximálně opatrní především v místech zúžení, připojovacích pruhů nebo naopak pokud opouštíme dálnici.

„Při své práci řidiče se setkám s lecčím,“ vypráví řidič nákladního vozu, který pořídil virální video. „Spousta lidí přejíždí z pruhu do pruhu, nečekaně zpomalují a tím uměle vytváří kolony nebo dokonce předjíždí v místech, které k tomu nejsou vůbec určené, nebo kde je to dokonce zakázané,“ dodává. Řidič z povolání našel svůj způsob, jak bezohledné řidiče poučit. „Chápu, že to někdo může považovat za bezohledné, ale podle mě je mnohem bezohlednější ohrožovat ostatní řidiče,“ vysvětluje.

iZdroj fotografie: Pexels

Dlouhé troubení klaksonem

Řidič jménem Brad Fletcher sdílel své video, které se velmi rychle stalo virálním, v roce 2020 na sociálních sítích. Na videu se řidič nákladního auta v odbočovacím pruhu snaží ve špalíru dalších aut opustit dálnici. Těsně před výjezdem z dálnice se před něj snaží přes plnou čáru připojit řidič černého osobního auta. „Rozhodl jsem se mu dát jasně najevo, že takhle rozhodně ne,“ komentuje řidič nákladního auta s úsměvem.

Jak je vidět na videu, řidič nákladního auta se ho rozhodl vytroubit tak, aby se stáhl a zařadil se do špalíru aut tak, jak se to má. „Kdyby někdo ve špalíru zazmatkoval, mohlo se stát neštěstí,“ komentuje řidič. „Někteří si myslí, že když mají silné a nové auto, můžou si dovolit všechno,dodává. I na českých silnicích je poměrně časté, že řidiči absolutně nerespektují pravidla silničního provozu a například při zipování v koloně ostatní řidiče nepouští a bezohledně tím zpomalují provoz.

S jakou nejhorší situací jste se na silnicích setkali vy?

Zdroj: Brad Pletcher

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články