Další hybridní BMW i8 zachvátil požár. Tentokrát v Polsku

                   

V poslední době je to již druhé BMW i8, které vzplálo. První se nedávno objevilo v Nizozemsku a toto druhé v Polsku. Na místě je otázka, proč k tomu došlo a zda jde stále jenom o náhodu, nebo určitý problém s vozem? Problém s požáry elektromobilů a hybridů je stále častější a nutno říci, že nejvíce komplikuje život zasahujícím hasičům.

BMW i8 začalo hořet bez jakékoliv příčiny

Podle vyjádření řidiče nic nenasvědčovalo tomu, že by s jeho vozem bylo něco v nepořádku. Ve středu v pozdních večerních hodinách jel po silnici DK91 a ve městě Zajączkowo v Pomořanském vojvodství detekoval, že jeho automobil začíná hořet. Duchapřítomně sjel na kraj vozovky a z vozu utekl co nejdál, aby nebyl ohrožen. Pochopitelně na místo zavolal hasiče, kteří zajistili likvidaci požáru.

Hasiči museli hodiny ochlazovat baterii

Když hasiči dorazili na místo, bylo už celé auto v plamenech. Ihned začali s hašením a samotné plameny byli zlikvidovány během několik minut. Přesto na místě musela hasičská jednotka setrvávat dlouhé hodiny, po které neustále ochlazovala použité baterie. Ochlazování lithium-iontových baterií uložených v hliníkovém krytu trvalo podle šéfa hasičů několik hodin. U hybridů a elektromobilů se jedná o nezbytný krok, kterým lze eliminovat riziko následného zahoření. I když jsou plameny uhašeny, baterie může i po několika hodinách opět způsobit požár.

Hasiči v Nizozemsku podepisují podobný případ

Před několika měsíci znenadání vzplálo taktéž BMW i8 bez zjevné příčiny. Došlo k tomu v Nizozemsku. I zde museli místní hasiči dlouho ochlazovat baterie. Nutno říci, že ti již používají sofistikovanější řešení. Celé auto vložili do velkého kontejneru s vodou, která zajistila kontinuální ochlazení baterií a zcela minimalizovala riziko jakéhokoliv požáru.

Pro hasiče jsou elektro auta problém

Vzhledem k tomu, že se hybridy a elektromobily dostávají do popředí bude dost možná další povinnou výbavou hasičů právě ochlazovací kontejner, pomocí kterého budou moci řešit požáry daných vozů. S jejich vzrůstajícím počtem na silnicích už nemusí být až tak ojedinělé, jako doposud.

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jak vypadá jedna z nejděsivějších atomovek v hojném ruském arzenálu: balistická raketa Satan (R-36M) připomíná světu, čeho se bát
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz.cz
adbz.cz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění