Dalšímu vozu Tesla selhal autopilot a vůz havaroval. Došlo také k masivnímu požáru

                   

Je to jenom pár dní, kdy se byla na společnost Tesla podána žaloba související s tím, že autopilot vozu zcela selhal a v důsledku nehody zemřel muž. Pozůstalí se chtějí bránit u soudu a požadují od automobilce odškodné. To, že selhala funkce na kterou většina majitelů vozidel spoléhá je poměrně šokující zjištění. Rozhodně nešlo o selhání jediné, jelikož chyba autopilota způsobila u tuto autonehodu.

Tentokrát v Moskvě

K nehodě vozu Tesla došlo k Moskvě, konkrétně na předměstí této ruské Metropole. Ve vozidle v tu dobu cestoval ruský obchodník, který v autě nebyl sám, ale vezl v něm dvě děti. Pro posádku naštěstí neměla nehoda žádné vážné následky, jelikož jak muž, tak i děti utrpěly pouze lehká zranění. Podstatně hůře skončil jeho automobil. Nejenom, že kvůli jeho chybě došlo k nehodě, ale bezprostředně po ní také začal hořet.

Autopilot nedetekoval automobil u krajnice

Muž potvrdil, že během jízdy používal autopilota. Zároveň však držel ruce na volantu a v souladu s požadavky Tesly se věnoval řízení. Autopilot však v osudnou chvíli selhal, jelikož si nevšiml odstaveného vozidla odtahové služby, které stálo u krajnice. Řidič vozidlo s největší pravděpodobností přehlédl kvůli špatné viditelnosti. Problémem však je, že ho nedokázaly detekovat ani systémy Tesly, které by měly fungovat nezávisle na počasí a světelných podmínkách.

Nejprve exploze a poté mohutný požár

To, že Tesla bourala by nebylo úplně to nejhorší. Poté, co všichni tři cestující opustili vozidlo došlo také k poměrně masivní explozi a následně k mohutnému požáru. Důvodem může být zcela pochopitelně výrazní poškození vozidla, kdy dojde ke zkratu na uložených bateriích, které následně způsobí právě výbuch a velký požár. Tato, ale, i řada jiných požárů přináší otázky, zda jsou vozy Tesla skutečně tak bezpečné, jak se o nich říká. Zda v případě i lehčích nehod nehrozí posádce mnohem větší nebezpečí související s požárem, který by mohl nastat.

Nejde o první případ požáru

Nejde o první případ, kdy vůz Tesla začal hořet. A nejde jenom o situace související s nehodou vozu, jelikož se objevila i řada případů, kdy vůz začal nekontrolovaně hořet během nabíjení. Zda bude Elon Musk na dané situace nějakým způsobem reagovat je otázkou. V posledních měsících se však na něho a na jeho vozy snáší stále více kritiky, která naznačuje, že kvalitativně nejsou jeho auta až tak dokonalá, jak světu tvrdí. Chyby autopilota, požáry, nekvalitní díly… To vše mluví v jeho neprospěch.

https://www.instagram.com/p/B0_izPjnfYV/?utm_source=ig_web_copy_link
Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články