Dárek pro Cristiana Ronalda za přestup do Juventusu: nejrychlejší SUV. Co dalšího má v garáži?

                   

I lidé, kteří se o fotbal vůbec nezajímají, možná zaregistrovali obří přestup portugalské ikony z Realu Madrid do Juventusu Turín. Hráč totiž stál majitele italského klubu, který je současně vlastníkem automobilek Jeep a Fiat více než 2 a půl miliardy korun, ale zaměstnanci v automobilce Fiat nedostali již 5 let přidáno na platech. Proto se rozhodli stávkovat.

Samotný hráč si z toho pochopitelně hlavu nedělal a hned po příletu převzal zbrusu nový Jeep Grand Cherokee Trackhawk. V Realu Madrid byl zvyklý na to, že každý rok dostal k užívání nové Audi dle výběru, v Turíně to pravděpodobně budou Jeepy. Cristiano Ronaldo je velkým fanouškem italských aut, ale Fiaty v jeho garáži nenajdete. Co se tam tedy skrývá?

Týdenní plat Cristiana Ronalda je údajně asi deset a půl milionu korun. K tomu je také potřeba připočíst příjem z reklamy a dalších aktivit. CR7  má doživotní smlouvu se značkou Niké a propaguje také firmy jako Armani, Tag Heuer, PokerStars nebo Castrol. Patří mezi nemnoho lidí, kteří si mohou dovolit prakticky vše, co je napadne. Zdá se, že fenomenální Portugalec je v srdci petrolhead, protože jeho sbírka aut je skutečně skvostná a dominují v ní italská auta. Ale i ta z jiných zemí stojí za zmínku.

Nejdražším kouskem v Ronaldově garáži je Bugatti Veyron, který můžete mít za lidových 36 milionů. Produktivní útočník si dokonce zahrál v propagačním videu kdy společně s Andy Wallacem, testovacím jezdcem Bugatti a bývalým šampionem z Le Mans testoval nové Bugatti Chiron.

Dalším Portugalcovým supersportem, který se vyrábí pod křídly koncernu VW a je Lamborghini Aventador LP 700-4, jehož cena se pohybuje okolo 10 milionů.

Jak už jsme si řekli u prohlídky aut kapitána chorvatské reprezentace, žádný pořádný kopálista se neobejde bez Bentley. V případě CR7 je to Bentley GT Speed v hodnotě necelých 5 milionů korun.

Další britskou akvizicí ve sbírce Cristiana Ronalda je  Aston Martin DB9. Pokud si ho chcete pořídit také, připravte si 4 a půl milionu.

Během působení v klubu Real Madrid dávala automobilka Audi každému hráči na rok do užívání jakýkoliv svůj model. Většina týmových kolegů CR7 sahala po monstrózním Q7, ale Ronaldova volba vždy padla na R8. Jedno z nich mu zůstalo. Ale Q7 má také.

Ferrari má u Cristiana Ronalda velkou protekci a posila Juventusu Turín vlastní hned tři. 599 GTO, 599 GTB Fiorano a  F430. Je celkem překvapivé, že 458 Italia v jeho sbírce chybí, ale během působení v Itálii to má šanci napravit.

Ronaldo nastartoval svou zahraniční kariéru v Anglii, a tak pochopitelně nemůže v jeho sbírce chybět Rolls Royce. Tento Phantom koupíte za 9 milionů a je to perfektní rodinné vozidlo s velkým kufrem.

Když se stěhujete do Itálie, bez sporťáku s trojzubcem na mřížce to nejde. Ale CR7 má toto Maserati GranCabrio už od roku 2011. Na další kusy v jeho sbírce z produkce Mercedesu, BMW či Porsche už bohužel nezbývá místo. Jisté je jedno – zatímco mnoho sportovců po ukončení kariéry končí na mizině, Ronaldův koníček – ikonické supersporty – je výhodná investice.

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články