Policie udeřila na drogového dealera, krátká honička skončila v pražských Holešovicích. Zasahovalo i utajené červené vozidlo

Kokainový dealer afrického původu padl do policejní pasti, přesto se ještě obrátil na útěk. Automobilová honička však skončila záhy a pachatel byl zpacifikován.

i Zdroj fotografie: Policie
                   

Jednačtyřicetiletý Kamerunec se minimálně čtyři roky pohyboval v nejtemnějším pražském podsvětí a jeho donášková služba zahrnovala jednu žádanou lahůdku: kokain. Ten doručoval svým zákazníkům na přání, zákazník si objednal požadované množství a adresu doručení, následně dealer udal, za jak dlouho žádané zboží přiveze. A právě poslední předávka ke stálému klientovi byla tou osudnou, kdy spadla klec. Police si na muže počkala, až dojede s balíčkem.

Poslíček prodal kokain za miliony

Jeho největším působištěm bylo okolí tanečních klubů na Praze 1, ale pohyboval se i v jiných okrscích, vždy v blízkosti nočních podniků – barů, kasin a diskoték. Svým nejlepším zákazníkům ale poskytoval donášku až do domu. Policejní vyšetřovatelé monitorovali desítky zákazníků tohoto dealera, z nichž mnozí byli dlouhodobými odběrateli. Některé klienty se podařilo vystopovat zpětně až do roku 2017.

iZdroj fotografie: Pexels

Za tuto dobu se množství prodaného kokainu pohybuje ve stovkách gramů, které stíhanému muži vynesly zisky v milionových položkách. Právě věrnost zákazníků pomohla policistům kokainového poslíčka odhalit a chytit ho přímo při předávce. Zadržení se však neobešlo bez dramatického zvratu. Dealer naskočil do svého auta a snažil se policistům uniknout.

Policejní přesila mu zablokovala cestu

Připravení kolegové zásahové jednotky se do honičky přidali a zběsilou jízdu dealera na útěku zastavili blokádou ulice Argentinská. Ani po zastavení vozidla se zadržení pachatele neobešlo bez násilí. Muž si snažil pěstmi probojovat cestu k útěku a policisté museli zapojit do akce donucovací prostředky. Nakonec pachatele zkrotil až elektrický paralyzér.  

iZdroj fotografie: Pixabay

Jednačtyřicetiletý drogový dealer okamžitě putoval do vazební věznice, kde si počká na soud. Obviněn je z následujících trestných činů: nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Odhadem mu hrozí trest odnětí svobody ve výši deseti let. 

Policie si od zákroku mimo jiné slibuje roztříštění rozsáhlejší skupiny, která na pražský černý trh dodávala zásoby kokainu. Úskalí obchodu s drogami však spočívá v tom, že po dopadení jedné velké ryby se do popředí dostanou jiní, do té doby bezvýznamní dealeři. Pro vyšetřovatele to znamená se znovu zorientovat na drogovém hřišti.

Podle čeho byste na ulici poznali drogového dealera?

Zdroj: Policie ČR

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský dron Lancet umí „uzemnit“ americkou 155mm samohybnou houfnici M109 jediným zásahem
Události247.cz
Události247.cz
Podvodníci mají novou fintu, jak okrádají začínající živnostníky. Založili web, který se tváří jako oficiální stránka státu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství
adbz.cz
adbz.cz
Dům z 19. století chtěli rozšířit bez většího zásahu. Architekti úkol splnili, aniž by narušili původní atmosféru