Dejte si pozor. Policie začala zveřejňovat záběry aut, které nejčastěji porušují dopravní předpisy

                   

Během léta, ale celkově během celého roku, by si měli řidiči dávat na všech silnicích pozor. Policie totiž začala naplno sledovat všechna auta, která porušují dopravní předpisy například tím, že překročí maximální povolenou rychlost. Všem řidičům, kteří se těchto přestupků dopustí, následně dojdou dopisy s pokutami, které musí zaplatit. Začaly se objevovat seznamy s čísly aut a počty jejich dopravních přestupků, resp. překročení rychlostí. Když se podíváte pozorně, zjistíte, že se jedná o opravdu vysoká čísla.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Zveřejněné poznávací značky

Náměstek ministra vnitra na Ukrajině se rozhodl na své stránce na sociální síti zveřejnit počty automobilů, která od 1.června byla řidiči řízena v rozporu s rychlostními limity. Čísla vozidel jsou uvedena bez posledních dvou číslic, aby nedošlo ke zveřejňování osobních údajů. Pachatelé, resp. řidiči, jejichž poznávací značky vozidel byly zveřejněny na internetu, byli s vozidly zaznamenáni na automatické registrační kamery pro narušování plynulosti provozu. Mnoho řidičů tak jelo rychlostí vyšší než 170 km/h.

Potenciální vrazi

Všechna auta, která byla zaznamenána, spadají do oblasti Kyjeva a oblasti kolem Kyjeva. Právě zde totiž fungují kamery pro automatické zaznamenávání dopravních přestupků. Překračování rychlosti se děje pravděpodobně i na jiných místech země, nicméně zde byly zaznamenány opravdu mimořádné kousky. Ministr vnitra označil řidiče těchto aut za potenciální vrahy a slíbil, že všichni budou patřičně přísně pokutováni v souladu právním řádem země.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Ministr žádá veřejnost

Ministr také požádala veřejnost, aby ti lidé, kteří znají řidiče s uvedenými čísly vozidel, řidičům domluvili a požádali je, aby jezdili zodpovědně a nepřekračovali rychlost. Kamery totiž zachytávají opravdu všechny přestupky týkající se překročení povolené rychlosti. Někteří řidiči tak byli zachyceni i několikrát během jednoho dne, což je už opravdu velká bezohlednost.

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná