Dekra přišla s nejspolehlivějšími ojetinami: VW tu nehledejte!

                   

Němci jsou nejspolehlivějšími výrobci

Podle Dekry jsou vozy pocházející od německých výrobců nejméně poruchové. Zpráva zahrnuje celkem patnáct milionů technických kontrol, prováděných v Německu za uplynulé dva roky. V tomto případě se společnost zaměřuje na celkový počet ujetých kilometrů a na závažné problémy, které se týkají brzd, elektroinstalace nebo výfuku. Nepočítá sem například opotřebení pneumatik či drobné závady na karoserii.

Pokud se podíváte do seznamu, najdete tam všechny typy běžně používaných vozů. Ke každému modelu pak ve zkratce obdržíte informace o celkovém hodnocení modelu a jeho nejčastější závady, které objevili technici při servisní prohlídce. A jak si v testu obstála v Čechách tolik oblíbená a stále nejprodávanější mladoboleslavská Škoda Octavia?

Podle společnosti Dekra by se Octavia dala ohodnotit jako dobrý vůz své třídy. Jedná se o lepší průměr, bavíme-li se o Octaviích s celkovým počtem ujetých kilometrů v horizontu od 50 do 100 tisíc kilometrů. Nízký a střední nájezd pak vykazuje nejčastěji poruchy elektroinstalace, pouzdra ložisek příčných ramen, opotřebené brzdové kotouče nebo pryžová uložení tlumičů pérování.

Podívejte se na nejspolehlivější vozy

Vysvětlivka: *“DMI, znamená index zjištěných závad, vyjádřen rozdílem mezi procentem vozů daného typu s nulovým výskytem relevantních závad a procentem vozů, ve kterých byl zjištěn alespoň jeden nebo hned několik závažných nedostatků. Vyšší číselné hodnoty značí lepší výsledky.“

Nejspolehlivější malý vůz: Audi A1 (DMI 96,4* )

Nejspolehlivější vůz nižší střední třídy: BMW 1 (DMI 96,8)

Nejspolehlivější vůz střední třídy Volvo S60 (DMI 98,7)

Nejspolehlivější vůz vyšší střední a vyšší třídy: Mercedes-Benz třídy E (DMI 97,4)

Nejspolehlivější MPV vůz: Mercedes-Benz třídy B (DMI 99,2)

Nejspolehlivější vůz typu karoserie kabriolet a sportovní vůz: BMW Z4 (DMI 97,2)

Nejspolehlivější terénní vůz (SUV): Mercedes-Benz GLK (DMI 95,0)

Nejspolehlivější dodávka: Renault Master (DMI 83,1)

Nejspolehlivější Minivan: Škoda Roomster – Praktik (DMI 83,1)

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články