Časovaná bomba v každém autě: Seznam věcí, které se nesmí nechávat uvnitř auta v horku – mohou nečekaně explodovat

Nechat v rozpáleném autě živého tvora by mělo být posuzováno jako trestný čin. A věříme, že jednou bude. Ale co třeba deodorant? Záběry po výbuchu odhalí sílu malého spreje.

i Zdroj fotografie: S vědomím WJZ
                   

Seznam věcí, které by člověk alespoň s elementárním obsahem šedé kůry mozkové nenechal v autě je celá řada. Samozřejmě, na první místě to nejsou věci, ale živí tvorové. Ostatně, psali jsme o tom nedávno včetně unikátního videa, popisujícího přípravu steaku na loketní opěrce. V tom tedy myslím panuje shoda, byť policisté by vám o této „shodě v myšlení“ řekli asi něco jiného, po x výjezdech každé léto k zamčeným dětem a psům v rozpálených autech.

Živého tvora nikdy, nikdy a ještě jednou nikdy

A znovu tedy, už asi po milionté, opakujeme: nechávejte v rozpáleném autě žádného živého tvora, nezamykejte jej tam, ani na vteřinu. A prosíme, velmi. Ztratíte klíče, zkolabujete, stát se může cokoli – a onu živou bytost odsoudíte k dlouhé, trýznivé smrti. Nechápeme a nikdy nepochopíme, jak si tuhle zodpovědnost (respektive spíše fatální nezodpovědnost) může někdo vzít „na triko“, ale každé léto jsme se s železnou pravidelností přesvědčováni o tom, že může.

iZdroj fotografie: Pixabay

Zanechme ale na chvíli živých bytostí a věnujme se „neživé přírodě“. Co ještě byste třeba nikdy nenechali v autě? Telefon? Nenechte se vysmát. Miliony telefonů denně v autech, přímo na držácích pro navigace pod čelním sklem. V zásadě vydrží opravdu hodně, i tak ale hrozí exploze akumulátoru, telefon je se svojí matnou černou plochou magnetem pro sluneční paprsky. Ale co třeba takový deodorant ve spreji, na zadním okně? Víte, co dokáže způsobit?

Časovaná bomba v autě. Jen nevíte, kdy bouchne

Přesně jeden takový nechal jistý dobrý muž v americkém Woodlawnu. V celém černém PT Cruiseru. Že to auto po výbuch vypadá, jak kdyby ho někdo zmuchal v ruce a zahodil? Ano, přesně tak vypadá a přesně takovou sílu má jeden obyčejný „deáč“, za stokorun v drogerii. A pochopitelně jakýkoli jiný sprej. Hodili byste jej u večerního grilování do ohně, dali na gril? Nedali, pochopitelně že ne. Ale na zadním okně, případně v přihrádce dveří se jich dají najít spousty.

A do další věci? Taková tuba s krémem nechaná pod zadním sklem také dokáže „vymalovat“ interiér auta po otevření. Sice to bude možná pěkně vonět, ale dostávat mastné vrstvy z čalounění není nic, po čem byste měli toužit. Ale to jsou pořád napravitelné škody. Baterie z notebooku nebo zmíněný sprej dokáží auto zdemolovat, nemluvě o škodách na okolí. Rozhodně tedy doporučujeme nic jen trochu citlivého na teplo ve voze nenechávat. A pochopitelně – nic živého!

„Povedlo“ se vám někdy nechat něco hořlavého v autě?

Zdroj: WJZ
Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články