Designer vytvořil krásný koncept motorky Lamborghini. Vyrábět se bohužel nebude

                   

Lamborghini nikdy nevyrobilo žádný motocykl. Navíc mateřská společnost Volkswagen už firmu, která vyrábí špičkové italské motocykly, vlastní, pod Audi totiž patří společnost Ducati. Co kdyby ale Lamborghini motorky vyrábělo? Designer Al Yasid převedl své představy na virtuální papír a výsledky vypadají velmi přesvědčivě.

Yasid se obvykle drží aut a na svých sociálních médiích má tisíce návrhů. V tomto případě však přesedá na dvoustopé vozidlo s tím, jak si představuje, že by vypadal motocykl značky Lambo. Vypadá to, že vychází ze stávajícího modelu Ducati Diavel, což je vynikající volba pro typ motorky, jakým by stroj se značkou Lamborghini byl. Pohodlně a pravděpodobně ne náhodou je také zralý na přizvání do velké šťastné rodiny vozidel skupiny Volkswagen Auto.

iZdroj obrázku: Yasid Design

Exteriér je však čistě stylizovaný podle Lamborghini. Původní Diavel byl protažen, aby měl štíhlejší a agresivnější vzhled. Přední světlomety na předním krytu odrážejí hranatý styl těch, které se nacházejí na jejich automobilech, s logem Lamborghini. Červené LED pásky v zadní části evokují obdobná koncová světla na Aventadoru. Na rozdíl od Diavelu je většina motocyklu pokryta hranatou karoserií. Kromě holých uhlíkových vláken vyvedl Yasid karoserii také v barvách Lambo Signature Reventon Silver, Aventador Yellow a California Orange.

iZdroj obrázku: Yasid Design

Online fanoušci designu já začali říkat Mangusta, a to navzdory skutečnosti, že toto jméno již nese vzácný supersport z dílny De Tomaso. To ale nevadí, protože šance na výrobu tohoto motocyklu jsou někde mezi „nikdy“ a „vůbec“. Jedná se pouze o designové dílo Yasida, nezávislého umělce, který nepracuje pro Lamborghini, Volkswagen ani Ducati. Motocykl Lamborghini Mangusta si tedy nikdy nebudete moci koupit. Jako cenu útěchy si však můžete na webových stránkách koupit některá z dalších Yasidových uměleckých děl.

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články