Lidé dávají dětem jména po slavných automobilkách. A to dokonce i v ČR

Rodiče kolikrát pojmenují své dítě po někom, kdo již nežije nebo je kontroverzní osobností. V Americe se mnoho dětí jmenuje po slavných automobilkách, protože jejich vozy vlastní rodiče.

i Zdroj fotografie: Škoda
                   

Jméno ale ovlivňuje celý váš život. Pokud jde o rodiče, kteří jsou bláznivími fanoušky do jedné značky aut, dá se očekávat, že pojmenují dítě právě podle oblíbené automobilky. Vždyť mnoho společností nebo i konkrétních modelů je pojmenováno podle lidí, co je založili, a tak mnohých rodičům nepřijde zvláštní stejně pojmenovat i své děti. I když se většinou jedná o příjmení zakladatelů.

Některá dívčí jména by měla patřit spíše chlapcům

Ve Spojených státech existují lidé, kteří mají zvláštní jména, která jim rodiče dali právě po oblíbené značce auta. Společnost Choose My Car zkoumala jména lidí narozených po roce 2000 a přišla na to, že mezi běžnými jmény pro chlapce je například Subaru a Austin, nebo méně časté Chevrolet. Austin přitom patří mezi hodně častá jména, která se v Americe objevují. Je synonymem britského automobilového průmyslu a je to nejběžnější jméno, co se týče tématiky automobilů. Mezi méně časté patří Cadillac.

iZdroj fotografie: Mercedes

Chevrolet je podle mnohých spíše holčičí jméno, ale v Americe žije také několik chlapců s tímto jménem. Je to velký běžný název automobilu v USA, a tak není divu, že se najdou fanoušci, kteří po něm pojmenují potomka. Lidé ale neváhají pojmenovat holčičky podle modelu, který nese chlapecké jméno. Potkáte tu dívky se jménem Ford, Hunter nebo Morgan. Studii provedla stejná společnost a zjistila, že mnoho lidí pojmenuje také holčičku po oblíbené značce vozidla.

I v České republice najdete jména, jaká mají názvy automobilů

V případě amerických dětí se jedná hlavně o křestní jména, nikoliv příjmení. Existuje mnoho dívčích jmen, která se k dítěti hodí, i když se tak jmenuje automobilová značka. Někteří rodiče ale dětem dají jméno, které je vyloženě chlapecké nebo ho mohou mít obě pohlaví (případně 3. nebo jakékoliv jiné pohlaví). Mezi společné jméno patří například Lexus. Může být pro chlapce i dívky a je řeckého původu. A stejně jako ona automobilová značka patří mezi „luxusnější“.

iZdroj fotografie: Lexus

Hunter patří na seznam chlapeckých jmen, ale často se tak jmenují dívky. Mezi „obojetné“ jméno se řadí Morgan. Je to nejpopulárnější jméno pro dívky v USA, mezi vozy se řadí do sportovní kategorie. I v České republice najdete mnoho lidí s křestním jménem nebo příjmením, které je stejné jako automobilová značka. Vyskytuje se zde jméno Mercedes, v chlapeckém podání je to jméno Romeo, kterých je v republice necelá stovka. Jako příjmení se zase hodně používá Škoda nebo Ford.

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články