Dezinfekci auta během pandemie zvládnete snadno

                   

Počty nakažených koronavirem se na celém světě neustále zvyšují. I když je koronavirus pro většinu nakažených neškodný, nemůžeme ho podceňovat. Naštěstí i malá preventivní opatření nám mohou pomoci potlačit jakoukoli potenciální hrozbu této pandemie. Pokud jste motorista, který si nedokáže bez svého plechového oře představit ani den, raději postupujte podle níže uvedených rad, abyste byli po celou dobu v bezpečí. Zde je několik způsobů, jak na to.

Použijte dezinfekční ubrousky

Na povrchu se může zachytit nejen COVID-19, ale i další škodlivé viry a bakterie. Ujistěte se, že používáte dezinfekční utěrky k čištění povrchů, kterých se často dotýkáte vy nebo někdo jiný – kliky dveří, volant, hlavice řadicí páky, informační a zábavní systém dotykové obrazovky, madla, loketní opěrky a dokonce i tlačítko start-stop. Různí výrobci nabízejí různé možnosti pro použití v domácnosti a můžete je aplikovat také na povrchy svého vozu, abyste eliminovali bakterie posbírané na cestách.

i

Osobní hygiena

Myjte si ruce několikrát denně mýdlem a vodou nebo roztoky na bázi alkoholu, jako je dezinfekční prostředek. Pamatujte, že COVID-19 se přenáší také povrchy a pokud se infikovaná osoba dotkne klik dveří nebo sedadel vašeho vozu, některé studie naznačují, že tam virus může zůstat až devět dní, než zahyne. Při kašli a kýchání také dodržujte správnou respirační hygienu tím, že si zakryjete ústa a nos předloktím nebo kapesníkem. Poté použitý kapesník okamžitě zlikvidujte.

i

Společenský odstup

Další opatření, jako je sociální distancování, jsou rovněž zásadní. Vyhýbejte se co nejvíce davům lidí a pokud je cestování v autě s více lidmi nevyhnutelné, ujistěte se, že vaši spolucestující dodržují hygienické předpisy. Použijte výše uvedené metody k dezinfekci vozidla, jakmile dorazíte do cíle a všichni na palubě vystoupí. V případě nouze, kdy musíte přepravit postiženou osobu ve svém autě, se ujistěte, že sedí na zadním sedadle sama, se zakrytým nosem a ústy, zatímco ji vezete do nemocnice.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Jak přežít částečný lockdown?

Hlavně odolejte pokušení používat prázdné silnice ke zkoušení limitů svého vozu a postupujte podle dopravních předpisů, jako byste to dělali za normálních okolností. Zůstaňte doma, udělejte si svůj vlastní program a řiďte se pokyny pro zdraví a bezpečnost, abychom mohli tuto nákazu opět překonat společným úsilím. Dobrovolná karanténa je také skvělou příležitostí, jak se vzdělávat v tom, jak se stát lepším motoristou, a také dohnat některé vysokooktanové filmy pro fanoušky motorismu, které jste v minulosti zameškali.

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rumunsko zoufale potřebuje modernizovat tankové vojsko: zájem by mohlo mít o starší Západní stroje, zvládly by i mnohatisícovou armádu
Události247.cz
Události247.cz
Teorie o tom, že Putin není Putin, nabírá na síle. Video o dvojnících se šíří Ruskem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Japonští inženýři vypustí do Tichého oceánu radioaktivní vodu. Z Fukušimy jí vyteče 1,3 milionu tun
adbz.cz
adbz.cz
Slavnostní křišťálové nádobí po babičce do myčky nesmí. Lesk mu navrátí obyčejný ocet a citronová šťáva