Dezinfekce auta má jednoduchá pravidla. K čistotě stačí tři kroky

                   

V současné době se více než kdy jindy zajímáme o hygienu a tedy o to, zda v našem voze nejsou viry, nebo bakterie. Nemusí se nutně jednat jenom o coronaviry, jelikož různých nežádoucích prvků může být v interiéru vozu více než dost. A pokud se úklidu, čištění a dezinfekci vozu příliš nevěnujete, rizika se zvyšují.

Přitom vyčistit interiér svého vozu, a to tak, aby se dokázalo zahubit většinu virů, a to včetně toho, který může způsobovat covid-19, není zase až tak složité. Podívejte se společně s námi na tři hlavní kroky, které je vhodné nejenom v této době pravidelně realizovat, při cestě k dokonalé a hygienické čistotě.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Nejprve místa, na která saháte

Jako první je třeba zaměřit se na místa, na která nejvíce saháte. V ideálním případě by měla být očištěna pokaždé, když s vozem přijedete domů. Jedná se o samotný volant, řadicí páku, různé páčky a tlačítka, ale může se jednat třeba o kliky dveří, loketní opěrku, palubní displej, nebo sloupek, o který se opíráte při nalézání a vylézání. Vše je vhodné důkladně otřít hadříkem navlhčeným v alkoholu, nebo ve speciálním dezinfekčním roztoku.

Otřete ostatní místa

Zde už není nutné myslet na takovou důkladnost, ale otřít je rozhodně není na škodu. Jedná se hlavně o části palubní desky, ale také o vaše sedadla, madla, plastové části vozu a úložné prostory. I pokud jste tam nesahali, pamatujte na to, že se tam mohou dostat kapénky. Vir může na některých površích přežít i delší dobu, což je riziko.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Myslete i na vzduch

Viry nemusí být jenom na površích, jelikož mohou být také v samotném vzduchu. I proto je zajistit dezinfekci i v tomto směru. Ideální je dezinfekce aerosolem, která však u běžných majitelů aut nepřichází v úvahu. Alternativou tak mohou být různé antiseptické aerosoly, které nastříkáme do interiéru vozu, zapneme vnitřní cirkulační okruh a necháme působit asi 5 minut. Potom auto vyvětráme a máme jistotu, že jsme udělali maximum, které bylo v našich silách.

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články