Policie zastavila zdrogovaného řidiče: „Nemůžete mi nic udělat, mám diplomatickou imunitu“ hlásal samozvaný velvyslanec

Policisté se při kontrolách setkají opravdu s lecčíms. Od výmluv přes vyložené pohádky. Že ale někdo vyndá pas vybájeného státu a bude se u toho ohánět imunitou, to překvapilo i je.

i Zdroj fotografie: Policie, Ministerstvo dopravy
                   

Kdo občas nezáviděl autům s onou převzácnou „CD“, případně „DD“ značkou, zajišťující téměř nulový zájem ze strany kontrolních orgánů? Kdo by si taky komplikoval život s červeným pasem. „Hele, budu se s ním hádat o imunitě a ještě bude mluvit turecky, zbytečné starosti navíc. Vezmu tu Octavii za ním, tam to bude bez problémů“. Nevíme, jestli nějak takhle vypadá případná diskuse policistů při kontrole, pravdou je, že o auta diplomatů „zájem“ není.

Imunita opravdu svérázného „státu“

A dokážeme to pochopit. A evidentně nějak podobně uvažoval řidič z našeho příběhu. Při rutinní policejní kontrole ve Španělsku na policisty vytáhnul průkazku státu Republic of Errant Menda Lerenda. Což je země, uznávaná jen sama sebou, jejíž území sahá až do „jedinečného, ​​exkluzivního a nenahraditelného prostoru, který jejich občané neustále obývají“, jak sama uvádí. Nemusíte nutně znát všechny státy světa, abyste pojali podezření, že tady něco „nehraje“. Velmi mírně řečeno.

iZdroj fotografie: Policie (Civilní garda)

Následnou lustrací bylo zjištěno, že doklad je opravdu jen fiktivní, stejně jako celá imunita. Když byl řidič vyzván k předložení opravdových dokumentů, začal se rozčilovat, že policie neuznává jeho imunitu a začal jí častovat urážkami. Dále už to je jako z filmu: při kontrole byly ve voze nalezeny drogy a řidič měl pozitivní test na THC. Údajně snědl marihuanový dort. Na místě mu tedy byl zadržen „neimunitní“ řidičský průkaz a dostal pokutu 2000 eur, v přepočtu zhruba 50.000 Kč. Slušná sumička.

Bilance za hru na diplomata

Dále mu bylo mu sděleno obvinění z uvádění nepravdivých údajů, kladení odporu, ohrožení pod vlivem návykové látky a telefonování za jízdy. Což nám přijde jako zajímavý výčet za jednu malou, vtipnou plastovou kartičku. Kdyby si jí schoval na večerní havajskou párty, možná by udělal lépe. Takto bude možná nakonec rád, když vyvázne jen s podmínkou, případně dalším peněžitým trestem. Imunita státu Republic of Errant Menda Lerenda by jej totiž ve vězení určitě nechránila.

Mají mít diplomaté a poslanci imunitu při řízení?

Zdroj: Informacion
Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Zatímco Rusko musí trpět, Ukrajina se může radovat: americký systém Patriot „zatne tipec“ nesestřelitelné raketě Kinžal i letounu Su-35
Události247.cz
Události247.cz
Cena zůstává, hmotnost produktů je nižší: Obchody zdražují čím dál rafinovaněji
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vynalezl stroj času a zmizel: Někteří věří, že se Mike Marcum přesunul do 30. let
adbz.cz
adbz.cz
Pár kapek do vody: Orchidej se obsype květy díky citronové šťávě