Policie zastavila zdrogovaného řidiče: „Nemůžete mi nic udělat, mám diplomatickou imunitu“ hlásal samozvaný velvyslanec

Policisté se při kontrolách setkají opravdu s lecčíms. Od výmluv přes vyložené pohádky. Že ale někdo vyndá pas vybájeného státu a bude se u toho ohánět imunitou, to překvapilo i je.

i Zdroj fotografie: Policie, Ministerstvo dopravy
                   

Kdo občas nezáviděl autům s onou převzácnou „CD“, případně „DD“ značkou, zajišťující téměř nulový zájem ze strany kontrolních orgánů? Kdo by si taky komplikoval život s červeným pasem. „Hele, budu se s ním hádat o imunitě a ještě bude mluvit turecky, zbytečné starosti navíc. Vezmu tu Octavii za ním, tam to bude bez problémů“. Nevíme, jestli nějak takhle vypadá případná diskuse policistů při kontrole, pravdou je, že o auta diplomatů „zájem“ není.

Imunita opravdu svérázného „státu“

A dokážeme to pochopit. A evidentně nějak podobně uvažoval řidič z našeho příběhu. Při rutinní policejní kontrole ve Španělsku na policisty vytáhnul průkazku státu Republic of Errant Menda Lerenda. Což je země, uznávaná jen sama sebou, jejíž území sahá až do „jedinečného, ​​exkluzivního a nenahraditelného prostoru, který jejich občané neustále obývají“, jak sama uvádí. Nemusíte nutně znát všechny státy světa, abyste pojali podezření, že tady něco „nehraje“. Velmi mírně řečeno.

iZdroj fotografie: Policie (Civilní garda)

Následnou lustrací bylo zjištěno, že doklad je opravdu jen fiktivní, stejně jako celá imunita. Když byl řidič vyzván k předložení opravdových dokumentů, začal se rozčilovat, že policie neuznává jeho imunitu a začal jí častovat urážkami. Dále už to je jako z filmu: při kontrole byly ve voze nalezeny drogy a řidič měl pozitivní test na THC. Údajně snědl marihuanový dort. Na místě mu tedy byl zadržen „neimunitní“ řidičský průkaz a dostal pokutu 2000 eur, v přepočtu zhruba 50.000 Kč. Slušná sumička.

Bilance za hru na diplomata

Dále mu bylo mu sděleno obvinění z uvádění nepravdivých údajů, kladení odporu, ohrožení pod vlivem návykové látky a telefonování za jízdy. Což nám přijde jako zajímavý výčet za jednu malou, vtipnou plastovou kartičku. Kdyby si jí schoval na večerní havajskou párty, možná by udělal lépe. Takto bude možná nakonec rád, když vyvázne jen s podmínkou, případně dalším peněžitým trestem. Imunita státu Republic of Errant Menda Lerenda by jej totiž ve vězení určitě nechránila.

Mají mít diplomaté a poslanci imunitu při řízení?

Zdroj: Informacion
Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Bez Západu by Rusko bylo bez moderních zbraní, samo je totiž vyrobit neumí. Užívá techniku Francie, Německa i dalších zemí
Události247.cz
Události247.cz
Taxík levnější než jízda autobusem: Důchodci nemají ani ponětí, že jim stát poskytne dopravu kamkoliv za pár korun
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejděsivější místo na planetě: Přístup sem má jen pár lidí, běžný člověk by téměř s jistotou zemřel
adbz.cz
adbz.cz
Psi, které je téměř nemožné vychovat: Některá plemena pro poslušnost nemají předpoklady, mnoho lidí to před koupí neví