Do terénu s 300 tisíci v kapse. Tyto vozy jsou nejlepší volbou

                   

Nejenom auta do města či na běžné cestování jsou ta, která potřebujeme. Mnoho lidí je nuceno se svým vozem vyrazit i do náročného terénu. Jaký v tomto případě koupit, aby nezklamal, jak pokud jde o kvalitu a spolehlivost, tak aby nezklamal ani cenou, kterou jsme stanovili na 300 000 Kč? Podívejte se na dobré tipy.

Suzuki Jimny III

Prvním tipem na auto do terénu za 300 000 Kč je Suzuki Jimny III. Zajímavé auto celkem kompaktní velikosti bylo vyráběno v letech od roku 1997 do roku 2018. Jeho kladem je určitě slušné tělo s dobrou ochranou proti korozi, ale i dobré vlastnosti právě v terénu. Možným negativem může být nedostatek místa v kabině a cestování ve čtyřech lidech nemusí být vždy úplně pohodlné.

Mercedes G-Class

Druhým modelem do terénu, který se dá pořídit s naší limitní cenou je vůz Mercedes G-Class. Je léty prověřený, protože jeho úplně první verze se začala vyrábět už v roce 1979. Náš limit se hodí hlavně na modely z přelomu osmdesátých a devadesátých let. Takové auto má i minimum elektroniky, což je velké plus z hlediska toho, že se v autě v podstatě nemá co pokazit. Velkým kladem je i pestrá škála motorizací.

Jeep Wrangler II

Známá legenda a v podstatě typické auto do terénu. Jeep Wrangler druhé generace je volbou, se kterou nelze udělat chybu. Vyráběla se v letech od roku 1996 do roku 2006. Zajímavostí je možnost využít auto i ve verzi bez střechy i bez dveří. Pokud vybíráte motorizaci, zaujme v terénu nezbytný pohon všech kol, který je k dispozici s řadou benzinových motorizací, včetně té s výkonem až 193 koní.

Land Rover Defender

Známá britská ikona, která se vyrábí od roku 1983. To dává poměrně mnoho možností výběru. A to i v rámci samotné karosářské verze, která může být k dispozici v různých délkách. Land Rover Defender zaujme i tím, že řada modelů je prosta různé elektroniky, a tak jde primárně o auto, které má sloužit v terénu a minimalizovat situace, kdy se může něco porouchat. Pohon všech kol je samozřejmostí. Co je však pod kapotou častěji k vidění je nafta, nikoliv benzin.

Range Rover

Sáhnout můžete i po třetí generaci Range Rover. Vozu, která se začal vyrábět v roce 2001 a jeho produkce skončila v roce 2012. I když jde stále o auto do terénu, které v něm zaručeně nezklame, nemusíte se bát s vozem vyrazit i jinam. Díky svému luxusnímu a pohodlnému provedení se skvěle hodí i na zcela běžné cestování. Zde přijde vhod i široká škála výbavy.

Dacia Duster

Posledním naším tipem je Dacia Duster. Jak pro svou poměrně příznivou pořizovací cenu, tak i proto, že toto SUV není určeno jenom na běžné cestování, ale proto že má dobré jízdní vlastnosti i v méně náročném terénu. Kdo bydlí na samotě či potřebuje čas od času vyrazit na lesní nebo polní cestu, ten nebude z vlastností auta zklamán.

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články