Dočkali jsme se. BMW po dlouhých letech nabízí i Android Auto

Zdá se to až neuvěřitelné, ale i tak prestižní značka jako je BMW v jedné věci dlouhou dobu zaostávala.

i Zdroj fotografie: Jiří Louthan pro AutoŽivě
                   

A to za celou řadou svých konkurentů, kteří mnohdy ani nepatřili do prémiového segmentu. Řeč je o infotainmentu, který sice měl svou kvalitu, ale dlouhé roky mu něco chybělo. Tím je takzvaný Android Auto. Možnost, kterou dnes využívá stále více motoristů.

BMW preferovalo konkurenční Apple

Nelze až tak úplně říci, že by v BMW nebyli nakloněni potřebě lidí propojit své auto s mobilním telefonem. Spíše to vypadalo jako určitý bojkot funkce Android Auto. To proto, že konkurenční Apple CarPlay byl ve vozech BMW už delší dobu k dispozici. Majitelé zařízení s logem nakousnutého jablka tak mohli být spokojeni. Kdo však vlastnil mobil s operačním systémem od společnosti Google, ten měl smůlu.

Konečně přišla změna

Po dlouhém čekání se lidé konečně dočkají a funkce Android Auto bude konečně implementována i do vozidel BMW. Díky tomu bude možné snadno propojit mobilní telefon s autem a přímo skrz infotainment využívat řadu jeho funkcí. Populární jsou třeba Google Mapy, díky kterým se dá nahradit klasický navigační systém vozidla.

Ještě minimálně půl roku

Jásáte nad tím a plánujete si jít v nejbližších dnech a týdnech koupit nového Bavoráka? Ještě musíte nějakou dobu počkat. Představení Android Auto ve vozech BMW proběhne na veletrhu spotřební elektroniky CES 2020. A ten se koná druhý týden v měsíci lednu. A potom je třeba ještě čekat na samotnou implementaci do vozidel, k čemuž by mělo dojít až zhruba za půl roku. Nové vozy BMW by tak měly být touto funkcí vybaveny zhruba až v polovině roku 2020. Čekání chce automobilka vykompenzovat skvělou vyladěností, díky čemuž bude možné dané funkce využívat nejenom klasicky na hlavním displeji infotainmentu, ale třeba i na přístrojovém panelu, nebo na head-up displeji.

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články