Dočkáme se konečně dodávky od Škody? Návrhy vypadají zajímavě

                   

Devět výtvorů, na které se podíváme, pochází od Nikity Axjonova , designéra, který oplývá opravdovým nadáním a na stránkách Bēhance.net má spousty zajímavých výtvorů všeho druhu. Na této cestě do nezmapovaného území se podíváme na devět konceptů – sedm dodávek a dvou pick-upů na bázi užitkových vozů – od výrobců, kteří v současné době nic takového nenabízejí. Kdo ví, třeba budou lidé mít za deset let už dost všech těch SUV a dodávky začnou být v módě.

Alfa Romeo Van

Italská automobilka, která ztělesňuje vášeň, už vyrábí SUV – a pěkně rychlé – tak proč neposunout laťku ještě výše? Značka Alfa Romeo je možná trochu nešikovně zatlačená do předku Mercedes-Benz Sprinter, ale ani to není zcela nevhodné. Určitě se ale shodneme na tom, že tento vůz by nelámal rekordy na Nürburgringu.

BMW mikrobus

Koncept BMW X7 je SUV, které má řadu příznivců i odpůrců. Aplikace stejných designových prvků na dodávku ale skutečně moc nefunguje. Přední maska to celé pokazila, ale když si celý návrh představíte s klasickými „ledvinkami“ o poloviční výšce a o něco větší šířce, může to vypadat celkem dobře.

Lexus Kombi-Van

Současný styl u společnosti Lexus je přinejmenším rozporuplný až do té míry, že sám výrobce v podstatě řekl, že mu nevadí, že odrazuje starších zákazníky, kterým se nelíbí mrožovitý vzhled. Ten vlastně může u některých Lexusů fungovat, ale ve světě dodávek? Myslíme si, že tento koncept mluví sám za sebe.

Infiniti Passenger

Taková obluda už vlastně existuje v podobě masivního QX80, takže podobně rozměrná mřížka Infiniti na předku stylové dodávky nevypadá úplně špatně. Pokud by byla mřížka o něco menší, mohla by to být atraktivní alternativa k SUV.

Audi Transporter

Mohlo by Audi nabídnout legitimní konkurenci k Mercedes-Benz Sprinter? Notoricky známá maska na předku plnohodnotné dodávky není úplně mimo mísu, ale kdyby byla mřížka o něco menší, vypadalo by to celé o dost lépe.

Porsche Multivan

Jedná se o příklad, kdy designový jazyk výrobce může skvěle fungovat pro předky v podstatě všech druhů aut. S touto tak akorát velkou mřížkou chladiče, která skvěle doplňuje svažující se kapotu, by toto byl skvělý mikrobus od Porsche, který bychom určitě rádi řídili.

Dodávka Subaru

Ze všech konceptů dodávek, které jsme už viděli, vypadá tohle jako nejlépe připravené do výroby. Nárazník by nemusel tolik připomínat Jaye Lena a světlometům by slušelo umístění trochu níže. Ale tvarování boků je skvělé a díky surfům na střeše se už těšíme na léto. Mimochodem, Subaru něco jako dodávky už kdysi vyrábělo.

Valník od Mini

Myšlenka Mini se třemi sedadly a korbou vypadá absurdně, ale určitě bychom s tím na šichtu jezdili radši než Transitem, klidně i v neděli. Vypadá to dobře, a kdo říká, že se nemůžete při práci trochu pobavit? Jediným problémem jsou tři místa vepředu – každý, kdo někdy jel v Mini, ví, že to zkrátka není možné.

Škoda Pick-up Van

Z technického hlediska se to blíží spíše kategorii pickupů, ale i tak je to parádní koncept. Dejte na korbu hardtop a máte tvar klasické dodávky, ale nám se líbí, tak, jak je. Vypadá to skvěle, je tu prostorná kabina, takže místa v interiéru bude dost, a obutí od Goodriche, které naznačuje pohon 4×4, přímo vybízí k výletu do dun v pozadí. Čte tohle někdo z Mladé Boleslavi? Tady je váš příští projekt. Jděte do toho.

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články