Domácí metoda očerňování pneumatik aneb jak je mít dokonale čisté, lesklé a černé. Budou trvale vypadat jako nově koupené

Správné čištění pneumatik je důležitější, než si myslíte. Pomocí běžně dostupných prostředků se dá prodloužit jejich životnost a zvýšit bezpečnost na cestách.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Velká spousta řidičů si nedělá starosti s mytím auta, a prostě jej svěří do rukou mycí linky. Jsou však i ti, kteří si zastávají názor, že myčka může poškrábat lak auta a chtějí si ho umýt sami. Ať už se rozhodnete pro první, nebo druhou možnost, určitě si všimnete, že i po důkladném mytí nevypadají pneumatiky příliš dobře, zejména ty, které už mají něco za sebou.

Proč je důležité udržovat pneumatiky vozu v dobré kondici?

V obchodě s autokosmetikou se dají sehnat různé přípravky, které zlepšují nejen vizuální efekt pneumatiky, ale také prodlužují jejich životnost a zvyšují bezpečnost na silnici. Ptáte se, jak může přípravek pro zlepšení vzhledu pneumatik prodloužit její životnost a zvýšit bezpečnost na cestách? Některé přípravky totiž obsahují mimo čistící prvky také látky, které napomáhají, aby se na pneumatice netvořily prasklinky, čímž ji déle udrží v dobré kondici.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak zlepšit vzhled pneumatik pomocí Coca-Coly

Tento oblíbený a levný způsob čištění pneumatik zaručeně dovede vaše mytí auta k dokonalosti. Budete na to potřebovat pouze Coca-Colu a malou hubku na nádobí. Postup mytí je jednoduchý. Stačí vzít hubku a namočit ji do již zmiňovaného bublinkového nápoje. Poté nasáklou houbou navlhčete povrch všech pneumatik a chvilku nechte působit. Po krátkém čase celý postup opakujte, ale následně pneumatiku hadříkem nebo hubkou vydrhněte. Po uschnutí poznáte viditelný rozdíl.

Mytí pneumatik pomocí WD-40

Pomocí tohoto známého víceúčelového prostředku se dá jednoduše vylepšit vzhled pneumatik vašeho automobilu. Kromě WD-40 budete potřebovat ještě obyčejný kartáč se středně tuhými štětinami. Pneumatiky nejprve navlhčete a naneste na ně již zmiňovaný prostředek. Chvíli nechte působit a poté důkladně přejeďte místo vedle místa kartáčem. Pak už stačí jenom opláchnout čistou vodou a je hotovo.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Závěrečná ochrana pneumatik

Po umytí pneumatik je důležitá její závěrečná ochrana. Nejprve ji důkladně osušte hadříkem z mikrovlákna nebo papírovými ručníky. Poté naneste černící / lešticí přípravek, který se prodává buď ve spreji, nebo jako kapalina. Ten dodá pneumatice vzhled, jako by byla nová a zároveň ji chrání před různými nástrahami, se kterými se běžně setkává v provozu.

Zdroj: AutoCar

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kdo sleduje a poslouchá? Seznamte se, špionážní letadla, která bdí nejen nad Ukrajinou. Zaregistrovala i raketu, co zasáhla Polsko
Události247.cz
Události247.cz
Slabé stránky Rusů odhaleny: Ukrajinci jsou připraveni rozdrtit Putinovu armádu napadrť
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Psi, kteří žijí nejkratší dobu: Jedno z nejoblíbenějších plemen může být lidským společníkem pouze 4,5 roku
adbz.cz
adbz.cz
Utajené tlačítko na myčce ušetří hromadu peněz. Bohužel většina lidí nečte manuály, a tak o něm nemá tušení