Domácí metoda očerňování pneumatik aneb jak je mít dokonale čisté, lesklé a černé. Budou trvale vypadat jako nově koupené

Správné čištění pneumatik je důležitější, než si myslíte. Pomocí běžně dostupných prostředků se dá prodloužit jejich životnost a zvýšit bezpečnost na cestách.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Velká spousta řidičů si nedělá starosti s mytím auta, a prostě jej svěří do rukou mycí linky. Jsou však i ti, kteří si zastávají názor, že myčka může poškrábat lak auta a chtějí si ho umýt sami. Ať už se rozhodnete pro první, nebo druhou možnost, určitě si všimnete, že i po důkladném mytí nevypadají pneumatiky příliš dobře, zejména ty, které už mají něco za sebou.

Proč je důležité udržovat pneumatiky vozu v dobré kondici?

V obchodě s autokosmetikou se dají sehnat různé přípravky, které zlepšují nejen vizuální efekt pneumatiky, ale také prodlužují jejich životnost a zvyšují bezpečnost na silnici. Ptáte se, jak může přípravek pro zlepšení vzhledu pneumatik prodloužit její životnost a zvýšit bezpečnost na cestách? Některé přípravky totiž obsahují mimo čistící prvky také látky, které napomáhají, aby se na pneumatice netvořily prasklinky, čímž ji déle udrží v dobré kondici.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak zlepšit vzhled pneumatik pomocí Coca-Coly

Tento oblíbený a levný způsob čištění pneumatik zaručeně dovede vaše mytí auta k dokonalosti. Budete na to potřebovat pouze Coca-Colu a malou hubku na nádobí. Postup mytí je jednoduchý. Stačí vzít hubku a namočit ji do již zmiňovaného bublinkového nápoje. Poté nasáklou houbou navlhčete povrch všech pneumatik a chvilku nechte působit. Po krátkém čase celý postup opakujte, ale následně pneumatiku hadříkem nebo hubkou vydrhněte. Po uschnutí poznáte viditelný rozdíl.

Mytí pneumatik pomocí WD-40

Pomocí tohoto známého víceúčelového prostředku se dá jednoduše vylepšit vzhled pneumatik vašeho automobilu. Kromě WD-40 budete potřebovat ještě obyčejný kartáč se středně tuhými štětinami. Pneumatiky nejprve navlhčete a naneste na ně již zmiňovaný prostředek. Chvíli nechte působit a poté důkladně přejeďte místo vedle místa kartáčem. Pak už stačí jenom opláchnout čistou vodou a je hotovo.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Závěrečná ochrana pneumatik

Po umytí pneumatik je důležitá její závěrečná ochrana. Nejprve ji důkladně osušte hadříkem z mikrovlákna nebo papírovými ručníky. Poté naneste černící / lešticí přípravek, který se prodává buď ve spreji, nebo jako kapalina. Ten dodá pneumatice vzhled, jako by byla nová a zároveň ji chrání před různými nástrahami, se kterými se běžně setkává v provozu.

Zdroj: AutoCar

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Zelenského mírový plán je jedinou cestou vpřed,“ tvrdí zarputile ukrajinský diplomat Ihor Žovkva
Události247.cz
Události247.cz
Ve velkochovu se mezi živými kuřaty povalovaly uhynulé kusy. Dan-Moravia Agrar dodávala i pro Vodňanské kuře
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Průmyslová automatizace se rychle rozvíjí: tyto trendy bychom neměli ignorovat
adbz.cz
adbz.cz
Ze 2 bytů udělali 1: „Intimní“ a „denní“ zónu v pastelových barvách oddělují posuvné dveře přes celou stěnu